• facebook
 • rss
 • Przedstawienia o Bożym Narodzeniu

  Klaudia Cwołek

  dodane 09.01.2013 23:13

  Każda dziewczyna chce być aniołkiem, a każdy chłopak pasterzem – dzieci z Wielowsi i Świbia zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności.

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi 9 stycznia przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali bożonarodzeniowe inscenizacje. – Ten temat jest na tyle wdzięczny i bliski sercu, że kolejne roczniki dzieci chcą występować w jasełkach. Dziewczynki chcą być aniołkami, chłopcy - grać pasterzy i Heroda. Co roku, mimo że mogło by się to wydawać nudne, dzieci bardzo chętnie w tym uczestniczą, a nauczyciele i wychowawcy są zmotywowani, żeby ten temat podejmować – mówi Kornelia Galbierz, która prowadzi w Wielowsi Teatrzyk „Iskierki” i zainicjowała międzygminny przegląd.

  W tym roku odbył się on już po raz dziesiąty. Zgłosiło się siedem zespołów z Wielowsi i Świbia, w tym jedno przedszkole. Dzieci zaprezentowały się już na różnych spotkaniach w okresie przedświątecznym, a przegląd był zwieńczeniem tych wszystkich występów. – Jury uznało, że poziom z roku na rok wzrasta, temat jest przedstawiany nie tylko tradycyjnie, ale wprowadzane są różne nowe wątki i ciekawe interpretacje. Jest w tym dużo inwencji dzieci – podkreśla Kornelia Galbierz.

  X Międzygminny Przegląd Jasełek  w Wielowsi

  Przedszkola

  I miejsce – Przedszkole z Wielowsi (jedyny uczestnik w tej kategorii)

  Klasy I–III

  I miejsce ex aequo – Klasa II SP w Świbiu za jasełka „Listy do Dzieciątka”

  i klasa II b SP w Wielowsi za jasełka tradycyjne

  II miejsce – Zespół klasy I ze SP w Świbiu za jasełka „Trzej Królowie”

  III miejsca nie przyznano

  Klasy IV–VI

  I miejsce ex aequo  - Teatrzyk Iskierki z GOK Wielowieś za „Jasełka nowoczesne” i SP w Świbiu – grupa mieszana za jasełka „Święci w Betlejem”

  II miejsce – SP w Świbiu za „Jasełka na wesoło”

  III miejsca nie przyznano

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół