• facebook
 • rss
 • Uwielbienie na Sikorniku

  Mira Fiutak

  dodane 02.10.2012 15:40

  Za 10 lat rekolekcji „Jezus żyje!” na Górze Świętej Anny będą dziękować uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Gliwicach.

  Uwielbienie odbędzie się 7 października o godzinie 16 w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach na Sikorniku (w dolnym kościele). Po modlitwie planowane jest spotkanie przy kawie i herbacie. Wspólnoty Odnowy diecezji gliwickiej zapraszają wszystkich, a szczególnie tych, którzy uczestniczyli w rekolekcjach „Jezus żyje!”.

  W pierwszych rekolekcjach, które odbyły się dziesięć lat temu, wzięło udział około 250 osób. Z roku na rok uczestników przybywało i pojawiały się kolejne turnusy.  Ostatniego lata po raz pierwszy na Górze Świętej Anny zorganizowane zostały trzy turnusy, w sumie uczestniczyło w nich ponad 1200 osób. Rekolekcje przygotowują wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji gliwickiej, Inicjatywa Missio i wspólnota Szekinah. Od dwóch lat włączają się też wspólnoty Odnowy z diecezji opolskiej. Na każdym turnusie jest około 70 osób zaangażowanych w przygotowanie rekolekcji – animatorów, prowadzących modlitwę wstawienniczą, zajmujących się sprawami technicznymi i organizacyjnymi.

  Rekolekcje są wieloletnim ciągiem formacyjnym podzielonym na tzw. poziomy. Z oddzielnymi propozycjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są też różne poziomy fakultatywne dla osób, które przeszły już kilka stopni formacji na rekolekcjach. Organizatorzy podkreślają, że nie powinny być one jednorazowym wydarzeniem. – Chcemy, żeby rekolekcje były wychowywaniem ludzi do życia w uwielbieniu, budowaniem duchowości uwielbienia. I uczyły tego, co to znaczy żyć uwielbieniem na co dzień – mówi Stefan Mitas, jeden z odpowiedzialnych za rekolekcje „Jezus żyje!”. Chodzi w nich również o to, żeby kontynuować to dobre jednorazowe doświadczenie w którejś ze wspólnot działających w diecezji.

  Informacje o spotkaniu na www.inicjatywamissio.pl.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół