0m 48s

Bytom. Najkrótsza linia tramwajowa w Europie, linia 38 doposażona w dwa nowoczesne wagony

Niska podłoga, klimatyzacja i sygnał wi-fi. Na słynnej bytomskiej linii nr 38 pojawił się nowy tramwaj. Nazwano go Kasia, na cześć patronki tramwajarzy św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Agata Nurek / Radio eM

dodane 09.07.2020 14:27
0

Słynny dyliżans, czyli historyczny tramwaj linii nr 38 w Bytomiu będzie miał konkurencję. Na tory wyjechały właśnie dwa nowoczesne wagony. Posiadają niską podłogę, klimatyzację i udostępniają sygnał wi-fi.

Pierwszy kurs odbył już motorniczy Jakub Drogoś. Zapytaliśmy też o wrażenia pasażerów:

Przypomnijmy, linia nr 38 to najkrótsza linia tramwajowa w Europie. Do tej pory obsługiwał ją jedynie historyczny tabor. Stare wagony również wrócą na tory, ale dopiero gdy skończy się epidemia.

Bytom. Najkrótsza linia tramwajowa w Europie, linia 38 doposażona w dwa nowoczesne wagony   Prezydent Mariusz Wołosz w nowym tramwaju Agata Nurek / radio eM

 

1 / 1
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5