Nowy numer 13/2024 Archiwum

Zadanie dla Kowalskiego

- Jesteś wielki, kiedy mówisz: zgrzeszyłem! I Bóg to bardzo docenia! - mówiła s. Gaudia.

Siostra Gaudia Skass z Łagiewnik porywająco mówiła o Bożym Miłosierdziu w czasie Godziny Młodzieżowej na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach. Należy, podobnie jak św. siostra Faustyna Kowalska, do zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Cytowała przejmujące zdanie z "Dzienniczka" siostry Faustyny, że nawracający się grzesznik jest... chwałą Boga.

Proponowała, żeby wyobrazić sobie, jak Bóg chodzi po niebie z naszym zdjęciem, pokazuje go wszystkim i mówi: "On jest cudowny! Pewnie jeszcze 500 razy upadnie, ale on jest cudowny, bo walczy!".

- Jesteś wielki, kiedy mówisz w konfesjonale: zgrzeszyłem! I Bóg to bardzo docenia - komentowała.

Przypominała też słowa Jezusa z "Dzienniczka": "Polskę szczególnie umiłowałem (...). Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na moje ostateczne przyjście".

- Polska i każdy z nas ma tę iskrę - powiedziała siostra Gaudia. Dodała, że tą iskrą jest orędzie o Bożej miłości i miłosierdziu. - O tym, że Bóg jest większy niż każdy grzech i niż wszystkie problemy świata. Że Bóg kocha grzesznika, Bóg nie brzydzi się grzesznikiem! - mówiła.

Siostra Gaudia przypomniała, że orędzie to otrzymała osoba o najpopularniejszym nazwisku w Polsce: Helena Kowalska, czyli siostra Faustyna. Tak, jakby Bóg mówił Kowalskiemu, czyli każdemu Polakowi, że ma przekazać orędzie całemu światu. To orędzie miłosierdzia, które ma przygotować ludzi na spotkanie twarzą w twarz z Bogiem. Według siostry Gaudii, niesienie tej iskry jest właśnie zadaniem Polaków. I że teraz jest szczególna okazja, żeby każdy to orędzie przekazywał: Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Zadanie dla Kowalskiego   W czasie Godziny Młodzieżowej mówił bp Clement Mulenga z Zambii Przemysław Kucharczak /Foto Gość - Gdybyś tylko ty sam był na świecie, On przyszedłby dla ciebie. Przyszedłby na świat, żyłby te 30 lat w Nazarecie, a potem oddałby za ciebie życie - mówiła zakonnica.

Gościem Godziny Młodzieżowej był też czarnoskóry biskup Clement Mulenga z diecezji Kabwe w Zambii. Przyjechał odwiedzić archidiecezje katowicką, ponieważ posługują tam księża archidiecezji katowickiej i siostry boromeuszki z Mikołowa. Prosił zgromadzonych o modlitwę za młody Kościół w Zambii - w przyszłym roku będzie on świętował dopiero 125-lecie przybycia pierwszych misjonarzy.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy