Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji gliwickiej

Gliwicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Miejsca adoracji
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
gliwice.gosc.pl → Wiadomości z diecezji gliwickiej → To było święto kibicowania

To było święto kibicowania przejdź do galerii

Pod hasłem: "Rodzinne kibicowanie fair play" odbył się II Turniej Futsalu Księży.

3m 5s

To było święto kibicowania   Księży mocno dopingowali do gry młodzi i dorośli Karina Grytz-Jurkowska /GN

"Sport bez uczciwości jest jak pies bez kości" - głosiło hasło na gazetce szkolnej. I właśnie o promowanie zasad fair play i rywalizację z szacunkiem dla przeciwnika chodziło w tej imprezie.

Podczas turnieju nie została pokazana ani jedna żółta ani czerwona kartka. Po starciach, które czasem się zdarzały, natychmiast słychać było przeprosiny, zawodnicy podawali sobie rękę, podnosili się i pytali, czy nic się nie stało.

Zmagania księży z 5 diecezji w piłce halowej obserwowało ponad 400 kibiców. To dla nich imprezę zorganizowano z takim rozmachem. Nie o wynik jednak chodziło, ale o wspólną zabawę i rodzinne spędzenie czasu. Cały turniej odbył się bowiem pod hasłem: "Rodzinne kibicowanie fair play". I rzeczywiście na widowni były zarówno roczne maluchy, jak i emeryci, wielu przyszło całymi rodzinami.

To było święto kibicowania   To, co Dawid Krzyżowski wyczyniał z piłką, budziło podziw na widowni Karina Grytz-Jurkowska /GN Jedną z większych atrakcji był pokaz tańca z piłką - freestylu futbolowego w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego. Dla najmłodszych młodzież ze strzeleckiego gimnazjum przygotowała balonikowe zwierzątka i malowała buzie. Przede wszystkim była to doskonała szkoła pozytywnego kibicowania. Owa grupa to ekipa młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży " Droga na szczyt" z Nysy. W meczu o brąz dopingowali obie drużyny. Okrzyk: "Naprzód, klerycy!" wykrzykiwany był na przemian z: "Do boju, do boju, diecezja opolska!".

- Kibicujemy już drugi rok, oczywiście najbardziej naszemu księdzu Romanowi Dyjurowi z Kępnicy, "11", z którą gra, jest naszym faworytem, dopingujey całą drużynę, bo sam przecież by nic nie zdziałał. Ale wśród kleryków też mamy znajomego. Przyjechaliśmy w 20 osób, z transparentem, by dopingować opolskie drużyny, ale najważniejsza jest dobra zabawa - mówi, śmiejąc się, Daria Kacprzycka, jedna z kibicek.

Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i konkursów dla najmłodszych, dorosłych, dla kobiet i seniorów. Można było wygrać m.in. rodzinną kolację z Jakubem Błaszczykowskim i Jerzym Brzęczkiem lub vouchery do prowadzonego przez nich Centrum Rozrywki "Kubatura", zestaw mebli firmy Fadome ze Złotników, koszulkę Borusii z dedykacją, piłki z autografami i inne sportowe pamiątki.

To było święto kibicowania   Do wygrania w konkursach były m.in. koszulki i sprzęt sportowy Karina Grytz-Jurkowska /GN - Jesteśmy mieszkańcami Strzelec Opolskich, z tutejszej parafii św. Wawrzyńca. Przyszliśmy tu po raz drugi, całą rodziną, dopingujemy, bierzemy udział w konkursach. Np. córka wygrała piłkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka - opowiada Magdalena Rył, której towarzyszy córka Karolina.

W organizację turnieju włączyło się wiele osób: Stowarzyszenie "Barka", strzelecka parafia z proboszczem ks. Rudolfem Nieszwiecem i katechetą Adamem Kałą, burmistrz miasta i gminy Strzelce Opolskie, uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół w Strzelcach Opolskich, studenci Wydziału Teologicznego, ks. Jerzy Kostorz, kapelan opolskich sportowców. Wspierają go też Kuba Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek oraz prywatne firmy.

« ‹ 1 › »
Święto kibicowania

WIARA.PL DODANE 22.02.2014 AKTUALIZACJA 23.02.2014

Święto kibicowania

21.02, Strzelce Opolskie. "​Rodzinne kibicowanie fair play" - o to właśnie chodziło podczas II Turnieju Futsalu Księży o Puchar ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego, zorganizowanego przez ks. Jerzego Kostorza, diecezjalnego kapelana sportu. Stąd rozgrywkom towarzyszyły konkursy i atrakcje dla widowni. Zdjęcia: Karina Grytz-Jurkowska /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

kgj

|

GOSC.PL 22.02.2014 23:47

publikacja 22.02.2014 23:47

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • FAIR PLAY
  • PIŁKA NOŻNA
  • STRZELCE OPOLSKIE
  • ZAWODY KSIĘŻY

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X