Nowy numer 41/2019 Archiwum
 • Alexy Neudorf
  11.08.2018 19:00
  Polacy są za bardzo dumni by zamykać kopalnie węgla kamiennego jak to już cała Europa zachodnia zrobiła. Ta susza w tym roku powinna ostatniemu wielbicielu elektrowni węglowych dać do zrozumienia że przy wzrastającej temperaturze i niskich stanów wody nie da się jej używać do chłodzenia elektrowni co powoduje ich wyłączenie z ruchu. O zanieczyszczeniu powietrza nikt nie mówi bo to tylko zimą. Najwięcej na tym zarobią Niemcy bo mają nadmiar elektryczności ze słońca i wiatru. Zresztą w Niemczech jest energia elektryczna tańsza niż w Polsce. To powinno Polskim władzom dać dużo do myślenia ale jak to jest nie będzie nam Niemiec tu rozkazywał.
  • Wierny czytelnik
   12.08.2018 00:46
   Polacy są zbyt mądrzy żeby zamykać kopalnie. Niemcy co roku spalają więcej węgla niż Polska. Niemcy 160 milionów ton w 2014 roku, Polska 118 milionów ton. Niemcy głównie brunatny, a my głównie kamienny.
   doceń 0
 • katolik
  11.08.2018 23:21
  Pan Bóg daje coraz więcej znaków zaślepionym ludziom, bo wiary już nie ma więc koniec tego pogańskiego świata możliwy w każdej chwili. polecam 62 powody aby nie chodzić na nową mszę by nie utracić Wiary.
  doceń 0
 • Gość_2
  12.08.2018 11:17
  To co pisze Aleksy Neudorf, to święta prawda. Idą lata suche i gorące, (co najmniej do 2025 roku), to zapowiadali już meteorologowie 15 lat temu na sesji ONZ. Pod tym raportem zrobił dopisek JP II, żeby szanować wodę jako dar Boga, bez którego nie ma życia. Ale kto to czyta i słucha? Polska ma dużo gorsze warunki niż Niemcy dla produkcji energii zielonej (niskie zasoby wody, mało miejsc o silnych wiatrach) ale już dawno miała być elektrownia atomowa.Kilka dni temu był równie potężny wstrząs w Kop. Rydułtowy. Niestety lobby węglowe ze Związkami Zawodowymi na czele, nie odpuszczą. A rząd im sprzyja i im przytakuje. .
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy