Nowy Numer 38/2019 Archiwum
 • uwaga
  23.03.2019 17:14
  Po grecku euthanasia znaczy dobra śmierć, nie ma potrzeby powielać hitlerowskiej propagandy.
  doceń 34
 • Fabin
  23.03.2019 17:55
  W programie T4 brali udział naukowcy i lekarze zgłaszający się na ochotnika. W zdecydowanej większości nie byli oni związani z NSDAP, czyli nazistami. To była niemiecka elita. Po co pisać o " nazistowskich ofiarach" ?
  • Gość
   23.03.2019 18:07
   Bo w III Rzeszy panował ustrój nazistowski.
   doceń 32
   • Gość
    23.03.2019 19:47
    zbrodnia nie ma rasy ani narodowości
    doceń 31
    0
   • kskiba19
    24.03.2019 00:19
    Narodowo-socjalistyczny, by być precyzyjnym.
    doceń 17
    0
 • HOLOKAUST HINDUSÓW
  23.03.2019 19:00
  Czemu się pisze zbrodni "nazistowskiej" eutanazji, mordach, obozach itd A ci naziści to marsjanie, wenusjanie, czy skądinąd? To byli Niemcy z krwi i kości. Na tramwajach w okupowanej Warszawie było napisane "Nur fur Deutsche", co się tłumaczy "tylko dla Niemców", a nie nazistów, faszystów, czy czego tam. Nie było kraju "Naziland" tylko "Deutschland". Więcej ci niemieccy zbrodniarze śpiewali "Deutschland Deutschland uber alles". Nie ma tam nic na nazilandzie. Prosiłbym na katolickim portalu o nie powielanie kłamstw budowanych przez Niemców po II wojnie światowej. Dzięki z góry!
  doceń 19
  • Gość
   23.03.2019 19:27
   Czemu ma służyć ten cudzysłów? Jedyną legalna partią w III Rzeszy była NSDAP. Ustawa o IPN nie zakazuje negacji zbrodni "niemieckich" tylko nazistowskich. Nie wszyscy Niemcy byli nazistami ani nie wszyscy naziści Niemcami.
   doceń 30
   • HOLOKAUST HINDUSÓW
    23.03.2019 20:04
    Tak się akurat złożyło, że w demokratycznych wyborach Niemcy jako naród wybrali Hitlera i jego partię do władzy. Skala tego poparcia była porażająca. Niemcy zaczęli powątpiewać w swojego fuhrera (wodza) dopiero kiedy zaczęły im spadać alianckie bomby na głowy i ponosili porażki na wszystkich frontach totalnie od 1943 roku. P.S. Warto jeszcze przetłumaczyć, bo wielu zapewne nie wie co po niemiecku oznaczał skrót NSDAP tj. partii niemieckiej kierowanej przez Hitlera, a mianowicie National Sozialistiche Deutsche Arbeits Partei, co się tłumaczy Narodowo-Socialistyczna Niemiecka Partia Pracy. Zachęcam wszystkich do postudiowania historii NSDAP i III Rzeszy Niemieckiej oraz programu NSDAP bo to co się sprzedaje to jej totalne zakłamanie, aby tylko wybielić Niemców odpowiedzialnych za mordy milionów w trakcie II wojny światowej. Moja rodzina także doznała "demokracji i pokoju" ze strony Niemców. Tak to wyjątkowo "pokojowo" nastawiony naród od czasów hord germańskich. Mieliśmy z nimi od samego początku naszej państwowości problemy. To końcu Niemcy wymyślili sobie "Drag nach Osten" tj. parcie na wschód i marzenia o Lebensraum tj. przestrzeni życiowej i ubermensch tj. nadludzi i untermensch tj. wszystkich innych także nas Polaków podludzi. A to że przy okazji mordowali miliony. Ot taki tam "drobiazg".
    doceń 10
    0
   • Gość
    23.03.2019 20:18
    W demokratycznych wyborach Adolf i jego partia zdobyli jedną trzecią głosów. Vide Edward Crankshaw "Gestapo narzędzie tyranii" i Eberhardt Jäckel "Panowanie Hitlera".
    doceń 22
    0
 • wujek_Olek
  23.03.2019 22:10
  wujek_Olek
  Akcja T-4 to praktyczne zastosowanie eugeniki, "nauki" protestanckiego Anglosasa, pana Galtona, kuzyna pana Darwina, którego "ewolucja rodzajów" jest "naukową" podstawą rasizmu.
  Eugenika jest "nauka" o "wartości" lub "nie-wartości" życia, tak jak Nietzsche pisał w Antychryst "Słabi i nieudani niech sczezną: pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego". Życie niepełnosprawnych, ułomnych jest według tego, jak i Maltuzjanizmu, bezużyteczne i dlatego trzeba je zakończyć lub mu zapobiec. Kwestia, kto jest człowiekiem, od kiedy obowiązuje "nie zabijaj"? Według Starego Testament i Psalmów jest się nim od poczęcia. Według anglosaskiego (pogańskiego) "common law" jako "born alive", do odcięcia pępowiny można główkę zmiażdżyć. Według "nauki" Galtona tylko jako przydatny "wartościowy" osobnik. Dlatego - w kombinacji "nauk" tych kuzynów - podział w nordyjskich nadludzi, słowiańskich "podludzi (Untermenschen)" i żydowskich "nie-ludzi (Unmenschen)" według Rassenkunde (raso-znawstwa).
  Gdzie lokalizujemy postep cywilizacyjny? Ten z POstępem i .Nowoczesnością widocznie upada.
  Eutanazję, eugeniczne niszczenie "nie wartego życia" życia praktykowano w krajach protestanckich do lat 80tych. I praktykuje sie to dalej, aktualnie "na życzenie", w NL/B przed wakacjami jest szczególny popyt na "usługę".
  Jedynym głosem sprzeciwu przeciwko akcji T-4 był wtedy Kościół Katolicki, zobacz encyklikę "Mit brennender Sorge (Z palącą troską)". Jak dzisiaj wobec kontynuacji tego samego "postępu" rewolucji nihilizmu. Nic nowego pod słońcem.
  doceń 11
  • Gość
   23.03.2019 22:21
   Według anglosaskiego (pogańskiego) "common law"... weź na wstrzymanie
   doceń 22
  • wujek_Olek
   23.03.2019 22:21
   wujek_Olek
   Tak Heinrich Himmler w październiku 1943, w Poznaniu, przemawiał poufnie do generałów SS o "sukcesach":
   "Chcę teraz otwarcie poruszyć pewien bardzo trudny temat. Powinniśmy go dokładnie przedyskutować, a jednak, mimo to nigdy nie będziemy wspominać o nim publicznie. Mówię o kwestii ewakuacji Żydów - wytępienia narodu żydowskiego.
   Każdy bez wyjątku Żyd, którego pochwycimy, będzie podlegać eksterminacji. Jeżeli nie uda nam się teraz zniszczyć biologicznych podstaw żydostwa, to pewnego dnia Żydzi zniszczą naród niemiecki.
   Stanęliśmy przed pytaniem: co z kobietami i dziećmi? Zdecydowałem się znaleźć całkowicie jasne rozwiązanie także w tej kwestii. Nie uważałem się mianowicie za uprawnionego do tego, by wytępić mężczyzn - to znaczy zabić lub kazać zabić - jednocześnie pozwalając, by ich dzieci zemściły się kiedyś na naszych synach i wnukach. Trzeba było podjąć ciężką decyzję: ten naród musi zniknąć z powierzchni ziemi (...). Wykonano ją, unikając (...) szkody, jaką mogliby ponieść na duszy i umyśle nasi ludzie i nasi przywódcy.
   Tym samym chciałbym zamknąć kwestię żydowską. Teraz wiecie już wszystko, panowie, i proszę was, abyście zachowali to dla siebie. Może kiedyś, znacznie później, będzie można się zastanowić nad tym, czyby nie powiedzieć czegoś więcej narodowi niemieckiemu."

   "Dla nie-niemieckiej ludności Wschodu nie mogą istnieć szkoły wyższego typu niż czteroklasowa szkoła ludowa. Zadaniem takiej szkoły ludowej ma być tylko: proste liczenie najwyżej do 500, pisanie nazwiska, nauka, że przykazaniem boskim jest posłuszeństwo wobec Niemców, uczciwość, pilność i grzeczność.
   Musimy postępować uczciwie, przyzwoicie, lojalnie i koleżeńsko wyłącznie wobec ludzi naszej krwi. Nie obchodzi mnie ani na jotę los Rosjanina czy Czecha. Od innych narodów weźmiemy to, co dla naszej krwi przedstawia pewną wartość, porywając, jeżeli to będzie konieczne, ich dzieci i wychowując je tu, pośród nas. Kwestia, czy inne narody żyją w dobrobycie, czy giną z głodu, interesuje mnie tylko pod kątem ich przydatności jako niewolników dla dobra naszej kultury [...] jest mi obojętne, czy dziesięć tysięcy kobiet rosyjskich padnie z wyczerpania przy kopaniu rowów przeciwczołgowych, ważne jest dla mnie tylko to, aby rów przeciwczołgowy, budowany w interesie Niemiec, był gotów [...] My, Niemcy, jesteśmy jedynym narodem na świecie, który przyzwoicie traktuje zwierzęta, i tak również będziemy odnosić się do tych zwierząt ludzkich. Zbrodnią wobec naszej krwi byłoby jednak przejmowanie się ich losem, gdyż nasi synowie i wnukowie stanęliby w obliczu jeszcze trudniejszych zadań [...] Nas obchodzi tylko nasz naród, nasza krew i to jest naszym obowiązkiem. Inne rzeczy nas nie interesują. Chciałbym, żeby członkowie SS zajęli takie stanowisko wobec wszystkich obcych, niegermańskich narodów, zwłaszcza wobec Rosjan..."
   • Gość
    23.03.2019 22:25
    Naziści wzorowali się na bolszewikach, p. Andrzej Józef Kamiński "Koszmar niewolnictwa".
    doceń 23
    0
   • wujek_Olek
    24.03.2019 09:17
    wujek_Olek
    "wzorowali sie na": Według "Rozmowy z Hitlerem" pana Rauschning Hitler określał sie jako "egzekutor marksizmu". Był abstynentem i wegetarianinem, wprowadził segregację śmieci, zwaną wtedy Wertstoffsammlung, jemu robotnicy zawdzięczają urlopy zakładowe, w tym rejsy na statkach jak Aida i święto pracy 1. maja. AH był oczywiście socjalistą, wprawdzie narodowym. Co do teorii "ras" trzymał sie Darwina i Galtona, jak wtedy "nowoczesny" świat, zresztą do dzisiaj, wmawiając nam np. że zboczenia są dziedziczne … według Hannah Arendt, "Korzenie totalitaryzmów" pierwszym nowoczesnym rasistą był lord Disraeli, kiedyś premier UK ...
    doceń 3
    0
   • Gość
    24.03.2019 20:02
    To że adolf nie przyznawał się do wzorowania na bolszewikach jest bez znaczenia, oni wcześniej założyli te obozy i to wystarczy. Zaś Arendt "odkryła" że głodu w tych obozach "nie było", zatem autorytetem jest wątpliwym.
    doceń 29
    0
  • wujek_Olek
   23.03.2019 22:45
   wujek_Olek
   Polecam lekturę "Eugenika i inne zło", Gilbert Keith Chesterton, jak i "Bunt mas", Ortega y Gasset. Może i "Die Revolution des Nihilismus", Hermann Rauschning i "Nowoczesność i Zagłada", Zygmunt Bauman.
   • Gość
    23.03.2019 22:49
    Czemu stalinowiec bauman jako autorytet?
    doceń 33
    0
 • gut
  24.03.2019 11:45
  /W życiu jak w jasełkach: zmiana dekoracji polega na odpięciu skrzydeł i przyprawieniu rogów./
  /Lidia Jasińska/
 • HOLOKAUST HINDUSÓW
  24.03.2019 13:21
  Spróbujmy podsumować jakie to "nowoczesne" sposoby na "życie" proponują czerwoni i brunatni komuniści: eutanazja, aborcja, sodomię w każdej postaci, totalitarny system władzy, wychowawcze obozy, deprawację dzieci, niszczenie rodziny na wszelkie możliwe sposoby, walkę z patriotyzmem, chrześcijaństwem. Coś mi umknęło?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy