Co w numerze? #35

red.

publikacja 02.09.2022 11:39

W pierwszym wrześniowym numerze "Gościa Gliwickiego" m.in. o wielkim pożarze sprzed 30 lat, kamiliankach, które zaczynają pracę w Rusinowicach oraz rozmowa z duszpasterzem młodzieży.

Co w numerze? #35 "Gość Gliwicki" 35/2022. Mira Fiutak /Foto Gość

W czasie rocznicowych uroczystości, które odbyły się w Rudach, strażacy i leśnicy wspominali tamte tragiczne wydarzenia, kiedy w okolicach Kuźni Raciborskiej spłonęło 9 tysięcy hektarów lasu. Ogień pojawił się 26 sierpnia 1992 roku, akcja ratownicza trwała około miesiąca, a po niej rozpoczęła się żmudna praca nad odbudowaniem lasu.

Na pytanie o to, czego oczekują dziś młodzi od Kościoła i księży, ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży, odpowiada: Autentyczności w przekazie, czyli życia Ewangelią, którą głosimy. I czasu dla nich, bo bez czasu i bliskości nie powstaną relacje. Potrzebują prawdziwych relacji, prowadzących z życia wirtualnego do realnego, do spotkań, do zaangażowania.

Piszemy też o dwóch kamiliankach, które zamieszkały w Rusinowicach i rozpoczynają swoją posługę w tamtejszym Ośrodku Rehabilitacyjnym im. św. Rafała Archanioła.

W "Gościu Gliwickim" na 4 września można też przeczytać m. in. o uroczystości pogrzebowej najstarszej Polki, pani Tekli Juniewicz, która zmarła w wieku 116 lat, programie XX Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego, których tematem będzie historia Ostropy, i rozpoczynających się kursach formatora i biblijnym.

W cyklu mało znanych świętych - tym razem o pielgrzymie z psem, czyli świętym Rochu.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 4 września jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 35/2022
Gość Niedzielny