Gliwice. Ustanowienie nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

SZ

publikacja 08.12.2021 03:05

Diecezja gliwicka ma 37 nowych szafarzy z 22 parafii.

Gliwice. Ustanowienie nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej Biskup Jan Kopiec ustanawia nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Pokaźna liczba mężczyzn w różnym wieku została włączona do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w diecezji gliwickiej. Od teraz będą mogli pomagać w rozdawaniu Komunii Świętej podczas Mszy oraz zanosić Ją do chorych.

We wtorek do pełnienia tej funkcji ustanowił szafarzy bp Jan Kopiec podczas wieczornej Mszy św. w gliwickiej katedrze. Obecni byli również duszpasterze z parafii nowych szafarzy.

- Posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej daje niezwykle bliskie połącznie ludzkich losów, ludzkich sił, wszystkich ludzkich przyrzeczeń z siłą samego Boga, z siłą, która płynie z wysoka, która oświeca nasze drogi - oczywiście o ile będziemy ich bardzo dokładnie wypatrywać i starać się nimi kroczyć - zaznaczył w homilii bp Kopiec.

- Trzeba nam powstać i pójść z Bogiem, i razem starać się - jak Maryja - w tym głębokim dialogu ze swoim Stwórcą. Ma się to stać na drodze głębokiej wiary - podkreślił biskup.

Homilia bp. Jana Kopca.

Czterech nowych szafarzy zyskały parafie Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu-Szombierkach, trzech - św. Józefa w Zabrzu, dwóch - Trójcy Świętej w Bytomiu, NMP Matki Kościoła w Gliwicach-Sikorniku, NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy, św. Jakuba Apostoła w Lubszy, Wniebowzięcia NMP w Wielowsi, św. Andrzeja w Zabrzu i Narodzenia NMP w Żyglinie.

Z kolejnych parafii zostało ustanowionych po jednym nowym szafarzu: św. Wojciecha w Bytomiu, św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze, NSPJ w Bytomiu-Szombierkach, Wniebowzięcia NMP w Gliwicach, św. Franciszka w Kaletach, Znalezienia Krzyża Świętego i św. Katarzyny w Rusinowicach, Chrystusa Króla w Świerklańcu, NSPJ i MB Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Woźnikach, Ducha Świętego w Zabrzu, Świętego Krzyża w Zabrzu i Wniebowzięcia NMP w Zabrzu-Biskupicach.

Gliwice. Ustanowienie nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej   Szafarzami zostało 37 mężczyzn z 22 parafii diecezji gliwickiej. Szymon Zmarlicki /Foto Gość