Katolicki speed dating, warsztaty o podejmowaniu decyzji i Młodzieżowa Szkoła Animatora

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

publikacja 21.09.2021 14:18

Propozycje diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży Pełni Życia na najbliższe tygodnie.

Katolicki speed dating, warsztaty o podejmowaniu decyzji i Młodzieżowa Szkoła Animatora Pierwsza edycja katolickiego speed datingu w Gliwicach w lutym 2020 r. Facebook: DDM Gliwice Pełni Życia

Już 1 października ruszy trzecia edycja katolickiego speed datingu w Gliwicach. To odpowiedź na pragnienie wielu młodych, by poszerzyć krąg znajomych wyznających podobne wartości, oraz wyjście naprzeciw wielu młodym dorosłym, którzy wraz z końcem studia tracą szeroki krąg znajomych. Ale przede wszystkim to propozycja dla singli, którzy chcą poznać kogoś wartościowego, kto jest zainteresowany budowaniem trwałego związku.

Jak to działa? Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe (19-23 lat oraz 24-30 lat). Zaczynają od rozmowy ze sobą w parach na interesujące ich tematy przez maksymalnie 5 minut. Po upływie czasu osoby przechodzą do następnego potencjalnego uczestnika. Biorący udział otrzymają od organizatorów kartkę, na którą będą zaznaczać chęć podania swojego kontaktu poszczególnym rozmówcom. W przypadku wzajemnego oznaczenia się tych samych osób, po wydarzeniu organizatorzy szybkich randek prześlą im namiary na siebie.

Wydarzenie odbędzie się 1 października o 18.00 w Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach. Zapisy TUTAJ.


Warsztaty o podejmowaniu decyzji "Zdecyduj się" - czytaj na kolejnej stronie >>>

Wśród nadchodzących wydarzeń przygotowanych przez DDM Gliwice Pełni Życia są też warsztaty o podejmowaniu decyzji "Zdecyduj się", które poprowadzi jezuita o. Krzysztof Dzieńkowski SJ - współtwórca Szkoły Kontaktu z Bogiem i rekolekcji prowadzonych w Falenicy, znany na Instagramie jako @krzychu_jezuita.

Skąd taki temat? "Kultura »nie decyzji«, w której żyjemy, sprawia, że wielu młodych pytanych o swoją przyszłość odpowiada »nie wiem«. Jedni boją się, straty związanej z podejmowaniem nowych wyzwań, inni nie czują się wystarczająco dobrzy, by wziąć na siebie odpowiedzialność na całe życie. Także dorośli nie potrafią wybrać jednej zgodnej drogi w jedności z naszymi potrzebami czy pragnieniami" - piszą organizatorzy.

Warsztaty odbędą się 2 października od 9.00 do 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach i są skierowane są dla osób w wieku od 16. do 45. roku życia. Rejestracja prowadzone są poprzez formularz online lub na miejscu w dniu wydarzenia, jednak należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły i zapisy TUTAJ.


Młodzieżowa Szkoła Animatora - czytaj na kolejnej stronie >>>

Ponadto od października aż do wakacji organizowana będzie Młodzieżowa Szkoła Animatora przygotowującą młode osoby do angażowania się w swoich parafiach. 

- Aby młodzi działający w parafii stawali się kompetentnymi animatorami wiary. Aby prowadząc grupę młodzieżową, ministrantów, bierzmowańców zadbać o swoją osobistą wiarę i kompetencje w prowadzeniu grupy,  aby budować Kościół nie "dla młodych", ale "z młodymi", aby młodzi mogli aktywnie włączyć się w liturgie, ewangelizacje i służbę w parafii, aby dać solidny wykład wiary tym, którzy będą jej świadkami - zachęcają organizatorzy.

- Nie chodzi tylko o to, jak robić to najlepiej, ale też żeby samemu mieć żywą wiarę, bo to czasami jest dużym problemem. Niektórzy działają w grupach religijnych, ale nie wiąże się to ze zmianą życia i sposobem patrzenia na głęboką relację z Panem Jezusem - tłumaczy ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Młodzieżowa Szkoła Animatora rozpocznie się rekolekcjami od 15 do 17 października, a następnie co miesiąc w jedną niedzielę odbędzie się spotkanie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Skierowana jest do młodych w wieku 16-25 lat, wierzących, zaangażowanych w grupy młodzieżowe w parafiach, ministrantów, Dzieci Maryi, przygotowujących kandydatów do bierzmowania. Szczegóły i zapisy TUTAJ.


Więcej informacji o bieżących wydarzeniach znajdziesz w mediach społecznościowych Pełnych Życia - na Facebooku i Instagramie.

A wywiad z ks. Marcinem Pasiem o duszpasterstwie Pełni Życia znajdziesz w najnowszym wydaniu "Gościa Gliwickiego":