Biblia Formatora

publikacja 29.06.2021 15:16

Biblia Formatora

Tematem dziesięciu spotkań w ramach cyklu „Biblia formatora” będzie Księga Rodzaju. Zapisy już trwają. 

Biblia Formatora to propozycja dla osób zainteresowanych tematami biblijnymi, zaangażowanych w ruchy i wspólnoty, absolwentów Kursu Formatora, ale też wszystkich chętnych. Temat kursu brzmi: „Księga Rodzaju. Jak czytać, żeby rozumieć?”.

Zajęcia poprowadzą dr Maria Miduch, która jest doktorem judaistyki i hermeneutyki biblijnej, teologiem, absolwentką studiów bliskowschodnich i wykładowcą języka hebrajskiego i Starego Testamentu (Uniwersyt Papieski Jana Pawła II w Krakowie), oraz ks. dr Łukasz Florczyk, który jest doktorem biblistyki, teologiem i wykładowcą przedmiotów biblijnych (Uniwersytet Opolski).

Spotkania będą odbywały się online, od września do czerwca. Będzie to dziesięć zajęć w formie 90-minutowego wykładu i 45-minutowego konwersatorium, raz w miesiącu, w środy od 19.00 do 21.15. Koszt udziału w kursie to 150 zł, zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.kuria.gliwice.pl/biblia-formatora/, a pytania można kierować mejlowo na adres: formacja@diecezja.gliwice.pl.