Co w numerze? #19

red.

publikacja 13.05.2021 18:02

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gliwickiego "Gościa", a w nim m.in. o relikwiach św. Jana Pawła II, pielgrzymce "Z Buta po Miłosierdzie" i wizerunku wniebowstąpienia Pańskiego w jedynym w diecezji kościele pod tym wezwaniem.

Co w numerze? #19 Gość Gliwicki 19/2021. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

W najnowszym numerze piszemy m.in. o święceniach diakonatu, jakie otrzymało sześciu kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, a także o wprowadzeniu relikwii św. Jana Pawła II do parafii Chrystusa Króla w Gliwicach.

Byliśmy ponadto w kaplicy NMP Niepokalanie Poczętej na Zaborzu-Wsi, która obchodzi swój jubileusz 150-lecia oraz towarzyszyliśmy pielgrzymce "Z Buta po Miłosierdzie", która po raz szósty dotarła do Łagiewnik.

W cyklu o sztuce sakralnej diecezji gliwickiej zaglądamy do parafii zmartwychwstańców w Bytomiu-Szombierkach, gdzie w prezbiterium można zobaczyć oryginalny wizerunek przedstawiający wniebowstąpienie Pańskie.

Oprócz tego w numerze relacjonujemy najistotniejsze wydarzenia z regionu i diecezji, m.in. uroczystości w 100. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego i z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, konferencję nt. modlitwy o zdrowienie w Gliwicach czy XXV Pielgrzymkę Rolników Ziemi Lublinieckiej do sanktuarium w Lubecku.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" z dodatkiem gliwickim na 16 maja jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 19/2021
Gość Niedzielny