Niezwykła akcja strażaków dla małych pacjentów i personelu gliwickiego szpitala

sz /inf. prasowa

publikacja 24.05.2020 22:47

Misie-ratownisie "wspięły się" po strażackiej drabinie do okien dzieci.

Niezwykła akcja strażaków dla małych pacjentów i personelu gliwickiego szpitala Strażacy pojawili się w niedzielę dosłownie przed oknami chorych dzieci. Materiały prasowe

Dzięki strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach oraz ochotnikom z OSP Gliwice-Bojków mali pacjenci, a także personel medyczny ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, mogli przeżyć w niedzielę niezwykłe chwile.

Były wozy strażackie, pokazy sprzętu ratowniczego, kurtyny wodne na szpitalnym dziedzińcu, a misie dotarły na oddziały dziecięce w wyjątkowy sposób! To wszystko dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy poświęcili swój czas i energię dla chorych dzieci i personelu medycznego, by w tych trudnych warunkach sprawić im odrobinę radości i uśmiechu.

Mówi kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach:

- To, co przygotowali strażacy, totalnie nas zaskoczyło. Perfekcyjnie dopracowana akcja, by dzieci mogły zapomnieć choć na moment o tym, że są w szpitalu, że walczymy z pandemią koronawirusa. Myślę, że dla nas, dorosłych, to też niesamowicie cenne chwile - podkreśliła dr Agata Gajewska, ordynator pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.