Śląskie. W trasie są wymazobusy. Szybsza diagnostyka chorych na koronawirusa

Mateusz Kornas / Radio eM

publikacja 09.04.2020 19:23

Miasto Racibórz wynajęło ambulans, którym pielęgniarka będzie przyjeżdżać do osób na kwarantannie. W Świętochłowicach po wymazy jeździ pojazd użyczony przez Ochotniczą Straż Pożarną, a w Chorzowie zwykły samochód.

Śląskie. W trasie są wymazobusy. Szybsza diagnostyka chorych na koronawirusa Ambulans wyrusza z ul. Rzeźniczej w Raciborzu raciborz.pl

Chodzi o pobieranie wymazu z gardła od osób na kwarantannie i przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa. W Raciborzu - w ambulansie oprócz pielęgniarki, jest też kierowca. - Miasto wynajęło taki ambulans, by mógł jak najszybciej ruszyć w trasę - mówi Marcin Wojnarowski z raciborskiego urzędu miasta:

Wymazobus oprócz powiatu raciborskiego, obsłuży też region Rybnika, Żor, Gliwic i Zabrza.

Śląskie. W trasie są wymazobusy. Szybsza diagnostyka chorych na koronawirusa   Sprzęt medyczny jaki ma ze sobą pielęgniarka wymazobusa raciborz.pl

Pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej pomaga w walce z koronawirusem

W Świętochłowicach samochodem OSP medycy przyjadą do osób na kwarantannie. Prezydent Świętochłowic - Daniel Beger tłumaczy kto siedzi w środku pojazdu:

Ambulanse, których załoga pobiera wymazy od osób na kwarantannie jeżdżą już m.in. po powiatach będzińskim, bielskim czy tarnogórskim.