Bp Andrzej Iwanecki: świat przeżywa swoją Drogę Krzyżową

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

publikacja 24.03.2020 21:26

"Do kogo mamy się zwrócić, jeśli nie do Matki?" - pytał biskup podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bp Andrzej Iwanecki: świat przeżywa swoją Drogę Krzyżową Biskup Andrzej Iwanecki podczas nowenny przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy transmitowanej w telewizji i internecie. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Sanktuarium w Gliwicach, gdzie od 1923 r. w bocznym ołtarzu znajduje się kopia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jest miejscem, w którym prawie 70 lat temu po raz pierwszy w Polsce została publicznie odprawiona Nieustanna Nowenna.

We wtorek wieczorem nabożeństwo po raz kolejny odbyło się w pustej świątyni. Modlitwie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki, a wierni mogli do niej dołączyć poprzez transmisję w gliwickiej telewizji Imperium oraz w internecie.

Biskup zauważył w homilii, że w obecnych, trudnych okolicznościach "doceniamy życie, jakie każdy otrzymał z ręki Stwórcy":

- W czasie, gdy świat, nasza ojczyzna, nasz Kościół przeżywa swoją drogę krzyżową, kiedy niesiemy krzyż epidemi, (...) do kogo mamy się zwrócić, jeśli nie do Matki? - pytał biskup i zachęcał, by zawierzyć "tę całą trudną sytuację życia Panu Bogu":

Bp Iwanecki zaapelował też do rodzin o gromadzenie się na modlitwie i sięganie po Słowo Boże:

Na zakończenie nabożeństwa biskup pobłogosławił relikwiami Krzyża Świętego wiernych uczestniczących w modlitwie za pośrednictwem telewizji i internetu. 

Poniżej podajemy plan pozostałych transmisji Mszy św. i nabożeństw w telewizji Imperium: