Mamy 32 nowych lektorów

Klaudia Cwołek

publikacja 01.03.2020 20:36

Uroczystość ustanowienia ministrantów do posługi czytania słowa Bożego podczas liturgii odbyła się w kościele parafialnym w Nędzy.

Mamy 32 nowych lektorów Eucharystii z ustanowieniem nowych lektorów przewodniczył bp Andrzej Iwanecki. Archiwum LSO Diecezji Gliwickiej

Zwracając się do nowych lektorów bp Andrzej Iwanecki podkreślił, że rozpoczynając swoją drogę, nie mają być powierzchownymi głosicielami słowa Bożego, ale mają nim żyć na co dzień.

Znakiem ich posługi jest przyjęty podczas Eucharystii krzyż lektorski, który podczas liturgii będą zakładać na albę. 

Nowi lektorzy są z 13 parafii, z niektórych jest kilku. Wszyscy przeszli trwający przez 4 weekendy kurs, który prowadzili ks. Krzysztof Misiuda, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, Krzysztof Lisiecki, dr polonistyki, i Rafał Licner, katecheta z doświadczeniem radiowym. Kurs uwzględniał formację duchową, biblijną i liturgiczną.

W trakcie zajęć ministranci poznawali Pismo Święte, funkcje lektora, mieli też praktyczne ćwiczenia z dykcji i formy czytania. 

Kurs odbywał się w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy, gdzie obecnie trwają jeszcze weekendowe kursy animatorów i ceremoniarzy. Kolejny kurs lektorski rozpocznie się we wrześniu. Informacje: lsogliwice.pl.  

Mamy 32 nowych lektorów   32 nowych lektorów będzie służyć w 13 parafiach diecezji gliwickiej. Archiwum LSO Diecezji Gliwickiej