Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gliwic

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

publikacja 22.12.2019 22:45

Harcerze ogień z Ziemi Świętej przekazali mieszkańcom w katedrze i na Rynku miasta.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gliwic Harcerze rozdzielają Betlejemskie Światło Pokoju dla mieszkańców Gliwic. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia, dzięki zaangażowaniu harcerzy i skautów, Betlejemskie Światło Pokoju dociera do miast, parafii i domów na całym świecie.

W czwartą niedzielę Adwentu ogień z Ziemi Świętej dotarł do stolicy diecezji. Podczas popołudniowej Mszy św., sprawowanej w intencji mieszkańców miasta w gliwickiej katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła, harcerze Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przekazali światło, które będzie płonęło w bożonarodzeniowej szopce w tym kościele.

Później na miejskim Rynku, gdzie odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, lampiony z ogniem z Betlejem trafiły również do władz miasta i gliwickich parafii.

Świąteczne życzenia składali ze sceny p.o. prezydenta miasta Janusz Moszyński oraz ks. Bernard Frank, proboszcz parafii Wszystkich Świętych, który wyraził radość, że na Rynku, pod figurą Matki Bożej, znów stanęła szopka, do której w noc Bożego Narodzenia z parafii Wszystkich Świętych przenoszona jest figurka Dzieciątka.

- Jeżeli nie byłoby tej stajenki, to wszystko to, co dzieje się tu wokół, można by robić w każdy weekend i nie byłoby z tym żadnego problemu - dodał ks. Frank.

Dzień wcześniej, w sobotę, harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej przekazali Betlejemskie Światło Pokoju w parafii MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.