Wiktoria Gabor zwycięża Eurowizję Junior!

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

dodane 24.11.2019 18:25

Historyczny wyczyn Polski i wielkie emocje na finale konkursu w Arenie Gliwice!

Wiktoria Gabor zwycięża Eurowizję Junior! Wiktoria Gabor prezentuje statuetkę na konferencji prasowej po koncercie. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Polskę reprezentowała Wiktoria Gabor, wyłoniona w specjalnej edycji programu "Szansa na Sukces". Była szóstym reprezentantem Polski w tym konkursie. Wykonała piosenkę pt. "Superhero".

- Będę płakać z radości do końca życia - wyznała ze sceny Wiktoria po ogłoszeniu wyników. Nasz kraj jako pierwszy w historii z roku na rok powtórzył sukces na Eurowizji Junior.

Do samego końca rywalizacja toczyła się pomiędzy Polską, Kazachstanem i Hiszpanią. Drugie miejsce w konkursie zajął Yerzhan Maxim z Kazachstanu, a trzecie - Hiszpanka Melani Garcia-Marte.

Wyniki są rezultatem not przyznanych w konkursie jurorskim, który został zakończony w sobotę wieczorem, oraz głosowania publiczności ze wszystkich krajów uczestniczących w konkursie.

Wiktoria Gabor zwycięża Eurowizję Junior!   Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 Wiktoria Gabor z piosenką "Superhero". Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Można śmiało powiedzieć, że organizowana w Gliwicach i po raz pierwszy w Polsce Eurowizja Junior to muzyczne wydarzenie roku, które już od dawna wzbudzało wielkie zainteresowanie.

Bilety na miejsca w sektorach siedzących rozeszły się w zaledwie kilkadziesiąt minut od rozpoczęcia sprzedaży. Wejściówki do sektora przed samą sceną również wyprzedały się w błyskawicznym tempie i od dawna nie były dostępne.

Na scenie wypełnionej po brzegi Areny Gliwice pojawili się reprezentanci 19 krajów Europy, Azji i Australii. Wśród prowadzących imprezę była m.in. laureatka poprzedniej edycji konkursu, Roksana Węgiel.

Ceremonia otwarcia 17. edycji Eurowizji Junior odbyła się w poniedziałek 18 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach. W kolejnych dniach uczestnicy nie tylko przygotowywali się do swoich występów na próbach, ale mieli też czas na rozrywkę - odwiedzili m.in. Palmiarnię Miejską w Gliwicach i Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.

Co ciekawe, występujący jako pierwszy reprezentant Australii, Jordan Anthony, ma polskie korzenie - jego pradziadkowie pochodzą z Zawiercia. W ostatnich dniach 14-letni wokalista miał okazję obejrzeć mecz drużyny siatkarskiej Aluron Virtu CMC Zawiercie i spotkać się z prezydentem miasta Łukaszem Konarskim.

Zobacz występy wszystkich młodych wokalistów wraz z efektowną scenografią w GALERII ZDJĘĆ. A naszą fotorelację z finału konkursu i konferencji prasowej z Wiktorią Gabor po ogłoszeniu wyników znajdziesz TUTAJ.