Kwesty na cmentarzach

mf

publikacja 29.10.2019 11:45

W uroczystość Wszystkich Świętych, a na niektórych cmentarzach jeszcze w następnych dniach, będą prowadzone kwesty na różne ważne cele.

Kwesty na cmentarzach Wolontariusze hospicjum na cmentarzu Centralnym w Gliwicach. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Przez trzy dni, od 1 do 3 listopada, wolontariusze Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach będą kwestowali na wielu cmentarzach miasta i powiatu gliwickiego. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na dalszą  rozbudowę i modernizację placówki oraz na jej bieżąca działalność. Cele te można wesprzeć również kupując na cmentarzach hospicyjny kalendarz na 2020 rok.

Natomiast kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach będzie prowadzona 1 listopada w parafii w Świerklańcu.

Tego samego dnia zbiórka na rzecz Hospicjum w Pyskowicach odbędzie się na wszystkich pyskowickich cmentarzach.

W uroczystość Wszystkich Świętych kwestę "Bliźniemu Swemu" przeprowadzi zabrzańskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Na ośmiu cmentarzach w mieście będą zbierać pieniądze jego pracownicy, członkowie i sympatycy, jak również ważne osoby życia publicznego oraz młodzież z zabrzańskich szkół.

Środki te przeznaczone zostaną na pomoc matkom z dziećmi przebywającym w ośrodku wsparcia w Zabrzu Rokitnicy, osobom bezdomnym, skrajnie ubogim i w różnych kryzysach życiowych.  

Kwesta będzie prowadzona na następujących nekropoliach: parafii św. Andrzeja Apostoła - cmentarze przy ul. Wolności, ul. Staromiejskiej i ul. Pokoju; parafii św. Józefa - przy ul. Ptasiej i ul. Czołgistów; parafii św. Anny - przy ul. Czołgistów; parafii św. Macieja - przy ul. Kondratowicza oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy - przy ul. kard. Wyszyńskiego 14.