Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gliwicach

mf

publikacja 11.10.2019 20:04

W niedzielę rozpoczyna się cały tydzień spotkań, w programie jest też wystawa ikon i koncert na rzecz hospicjum.

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gliwicach Pomnik Ducha Świętego przed wejściem do Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II w Gliwicach. Mira Fiutak /Foto Gość

Od 13 do 20 października będą trwały Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gliwicach. Spotkania w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II.

  • 13 października o 17.00 - „Współczesny renesans ikony. Szansa czy banalizacja orędzia?” - ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki z Uniwersytetu Opolskiego oraz otwarcie wystawy ikon Śląskiej Szkoły Ikonograficznej
  • 14 października o 18.00 - „Siła słowa” - Franciszek Kucharczak, felietonista i redaktor „Gościa Niedzielnego”
  • 15 października o 18.00 - „Praca w mediach” - dr Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy i fizyk, szef działu nauka „Gościa Niedzielnego”
  • 16 października o 18.00 - „Ewangelizacja, inkulturacja... tak słuchać, by z mocą mówić” - o. dr Karol Wielgosz OP, przeor wspólnoty dominikanów w Tarnobrzegu
  • 17 października o 18.00 - „Przeszkody w przekazywaniu wiary” - ks. Marek Gancarczyk, prezes Fundacji Opoka, były redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”
  • 18 października o 18.00 - „Juliusz Ligoń - wyzwanie narodowe i świadectwo kultury chrześcijańskiej” - dr Anna Musialik-Chmiel z katedry dziennikarstwa ekonomicznego i nowych mediów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która pracowała w Radiu Katowice.

Natomiast w niedzielę 20 października o 17.00 w kościele św. Anny w Gliwicach-Łabędach (ul. Przyszowska 36) odbędzie się koncert charytatywny „Most do nieba” w wykonaniu zespołu Deus Meus na rzecz budowy pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.

Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane są przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Sekcję Kultury Chrześcijańskiej gliwickiej kurii.