Warsztaty "Młodzi na Progu" w Toszku. "Ten program daje młodym poczucie wspólnoty i jedności"

sz /inf. prasowa

publikacja 30.09.2019 15:19

Na spotkanie przyjechało ponad 150 uczestników z 33 parafii w całej Polsce.

Warsztaty "Młodzi na Progu" w Toszku. "Ten program daje młodym poczucie wspólnoty i jedności" Młodzież na warsztatach. Lucjan Łyczak /Archiwum "Młodzi na Progu"

Młodzi wzięli udział w warsztatach w sobotę, 28 września, w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej celebracji słowa Bożego i nauczania.

Ks. Artur Sepioło, dyrektor sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii i "ojciec" programu Młodzi na Progu, mówił o wydaniu Jezusa w ręce ludzi. - Oddanie siebie dużo kosztuje, ale też pięknie owocuje - przekonywał animatorów zgromadzonych na warsztatach. Przytaczając obraz tortu, tłumaczył głębokie warstwy Ewangelii, które przenikają się jak kolejne warstwy kremu czy ciasta.

Następnie uczestnicy kształcili się na właściwych sobie warsztatach. Wśród tematów były np. animacje, ewangelizacyjne prowadzenie spotkań, rola księdza w programie MnP, nauczanie i świadectwo, budowanie wspólnoty, prowadzenie małej grupy, prowadzenie modlitwy czy zakładanie wspólnot.

- Cieszę się z tego, że młodzież jest zadowolona ze swoich warsztatów. Świadczy to także o tym, że są one potrzebne i robione na wysokim poziomie - ocenia ks. Kamil uczestniczący w warsztatach. 

- Gdy mieliśmy 20 minut na modlitwę osobistą według schematu, to miałem obraz Jezusa, która mówi, że cieszy się, że tu jestem i mam głosić Ewangelię. Następnie otworzyłem Pismo Święte i natknąłem się na cytat, w którym Jezus posyła apostołów, aby głosili Ewangelię. Pierwsza modlitwa według schematu, a tu Bóg już mnie zaskoczył - opowiada Adrian.

Z kolei Wiktoria, kolejna z uczestniczek, przekonuje, że "warsztaty pokazały niesamowite dobro, jakie daje ten program młodym, oraz poczucie wspólnoty i jedności".