W Tarnowskich Górach powstaje nowe przedszkole katolickie

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

dodane 05.09.2019 15:00

Akademia Pana Boga to przedszkole założone i prowadzone przez parafię Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich.

W Tarnowskich Górach powstaje nowe przedszkole katolickie Uczęszczające tu dzieci będzie witał kolorowy napis i charakterystyczne logo ryby-łodzi. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Akademia Pana Boga to katolickie przedszkole niepubliczne położone w spokojnej okolicy, nieco na uboczu Bobrownik Śląskich - dzielnicy Tarnowskich Gór. Powstało z inicjatywy tamtejszej parafii pw. Przemienienia Pańskiego.

Na należącej do parafii działce, położonej niedaleko kościoła, stanął nowoczesny budynek, wyposażony m.in. w sale multimedialne, ogrzewanie podłogowe czy klimatyzację, a obok znajduje się również plac zabaw i ogród. Budowa zajęła prawie dwa lata.

Jak zauważa proboszcz parafii ks. Piotr Ciba, miejscowe przedszkole było już przepełnione, wobec czego rodzice zaczęli szukać alternatyw. W przeprowadzonej sondzie parafianie pozytywnie zareagowali na pomysł założenia własnej placówki.

W Tarnowskich Górach powstaje nowe przedszkole katolickie   Jedna z najładniejszych sali z panoramicznym widokiem na okolicę, nad którą góruje wieża kościoła. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

- To przedszkole spełni nadzieje, które w nim pokładamy, bo jest katolickie i przede wszystkim zależy nam, żeby przekazywać wartości chrześcijańskie, by od najmłodszych lat uczyć te dzieciaki miłości do Pana Boga i drugiego człowieka oraz szacunku do samego siebie. To od początku znalazło się w tym projekcie - podkreśla proboszcz.

Akademia Pana Boga ma przyciągać nie tylko katolickim charakterem, lecz także bogatą ofertą zajęć oraz dobrymi warunkami opieki. Grupy będą liczyć maksymalnie 15-16 dzieci, a wśród propozycji różnych aktywności znajdą się np. uprawa warzyw i pierwsze kulinarne próby, nauka języka angielskiego czy zasad savoir vivre, poznawanie lokalnej kultury i wartości patriotycznych, rozwój relacji rodzinnych czy zajęcia sportowe.

Przedszkole rozpocznie działalność w połowie września. Przewidywane godziny otwarcia to 6.30-16.30. Najpierw ruszą zajęcia dla młodszych dzieci, a od przyszłego roku także dla 6-latków, czyli zerówka.

Wszystkie szczegóły na stronie internetowej przedszkola. A więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" nr 36 na 8 września.

W Tarnowskich Górach powstaje nowe przedszkole katolickie   Przyjazny i bezpieczny plac zabaw mieści się tuż obok. Szymon Zmarlicki /Foto Gość