Poszukiwane stare zdjęcia kaplicy w GCR

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

dodane 04.09.2019 07:45

Masz stare fotografie kaplicy w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty"? Podziel się nimi przed 40. rocznicą jej pobłogosławienia!

Poszukiwane stare zdjęcia kaplicy w GCR Tak obecnie wygląda kaplica w GCR. Trudno uwierzyć, że kiedyś była tu… kręgielnia. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

W listopadzie przyszłego roku minie 40 lat od pobłogosławienia kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w GCR przez bp. Józefa Kurpasa. Z tej okazji kapelan miejsca ks. Tomasz Rak planuje wydać okolicznościowy kalendarz na 2020 rok oraz - w miarę możliwości - udostępnić folder i zorganizować wystawę.

Dlatego już teraz zwraca się z prośbą wszystkich, którzy posiadają zdjęcia kaplicy z różnych okresów, o podzielenie się nimi. Poszukiwane są zwłaszcza fotografie z lat 1980-1997.

- Chcemy zarchiwizować dostępne materiały, ale też stworzyć historię tego miejsca, które jest mocno wpisane w ośrodek rehabilitacji - podkreśla ks. Rak.

Ciekawostką może być fakt, że wcześniej w tym pomieszczeniu działała... kręgielnia, natomiast pierwsza kaplica całkowicie różniła się od tej, jaką znamy dzisiaj.

Zdjęcia można przesyłać, najlepiej jeszcze we wrześniu, e-mailem na adres renex@poczta.onet.pl lub tradycyjną pocztą do Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji (ul. Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry).