Bp Andrzej Iwanecki: Dobrych wiadomości nie można zatrzymywać dla siebie

Klaudia Cwołek

dodane 22.07.2019 21:29

W oblackim centrum NINIWA w Kokotku trwają rekolekcje dla dziewcząt ze wspólnot Dzieci Maryi w diecezji gliwickiej. W grupie jest też czterech chłopców - ministrantów.

Bp Andrzej Iwanecki: Dobrych wiadomości nie można zatrzymywać dla siebie Spotkanie z bp. Andrzejem Iwaneckim. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Uczestniczki przyjechały z siedmiu parafii, głównie Tarnowskich Gór, ale także Świerklańca, Rusinowic i Lisowa. 22 lipca kilkudziesięcioosobową grupę odwiedził bp Andrzej Iwanecki. Najpierw spotkał się z wszystkimi na dialogowanej konferencji, a w południe przewodniczył Eucharystii.  

- To jest bardzo ważne pytanie dla każdego z nas: Kogo ty szukasz w życiu? - mówił w homilii, nawiązując do pytania, jakie Pan Jezus zadał nad pustym grobem Marii Magdalenie, której święto przypada właśnie 22 lipca. Wskazał też na trzy rzeczy, których możemy się od niej uczyć, czyli jak wiernie kroczyć za Jezusem i Go słuchać, zawsze Go kochać, a także tego, że dobrych wiadomości nie można zatrzymywać dla siebie. 

Podczas Eucharystii Dzieci Maryi odnowiły przyrzeczenia, które składają tradycyjnie w grudniu w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Bp Andrzej Iwanecki: Dobrych wiadomości nie można zatrzymywać dla siebie   Podczas Eucharystii. Klaudia Cwołek /Foto Gość

- Dajecie szansę Panu Bogu, żeby was podniósł, uświęcił i umocnił. Kiedy ofiarujemy Mu swój czas, On w tym czasie ofiarowanym po prostu działa - mówił bp Iwanecki na zakończenie Eucharystii, dziękując za zorganizowanie rekolekcji i uczestnictwo w nich. Zaapelował też o wstępowanie do wspólnot Dzieci Maryi w parafiach i przekazanie innym tego zaproszenia.

Rekolekcje po dziesięciu wspólnie przeżytych dniach zakończą się w czwartek 25 lipca. Tematem przewodnim są Boże przykazania. Całość prowadzą ks. Marek Mania, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, klerycy oraz animatorki Dzieci Maryi na czele z Kariną Brylok. W programie, prócz zajęć formacyjnych i modlitwy, jest też czas na zabawę, rekreację i wycieczki. Dzieci były m.in. w sanktuarium w Leśniowie i w seminarium duchownym w Opolu.

Bp Andrzej Iwanecki: Dobrych wiadomości nie można zatrzymywać dla siebie   A to już obiad. Klaudia Cwołek /Foto Gość