Festiwal T3 w Pyskowicach

Mira Fiutak Mira Fiutak

publikacja 21.06.2019 12:13

Wczoraj w Pyskowicach rozpoczął się Festiwal T3. Dzisiaj i jutro kolejne odsłony tego wydarzenia.

Festiwal T3 w Pyskowicach Modlitwa uwielbienia jest kulminacyjnym punktem każdego dnia Mira Fiutak /Foto Gość

Kulminacyjnym punktem każdego dnia jest koncert uwielbienia oraz modlitwa za miasto. Wczoraj uwielbienie poprowadził Live Worship. - To forma ewangelizacji - mówi założyciel zespołu Adam Koj. Jest wiceprezesem zarządu Fundacji T3, która organizuje festiwal i liderem uwielbienia w pyskowickiej wspólnocie „Oblubienica Pana”.

- Chcemy jako wspólnota modlitewna, która co tydzień na spotkaniach modli się za miasto, wyjść na zewnątrz. Są u nas osoby, które zostały uzdrowione, w pewnym momencie swojego życia przeżyły nawrócenie, czasem będąc na dnie. I chcemy właśnie o tym mówić. To tak naprawdę nasza odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka - wyjaśnia.

Fundacja wspiera działania budujące środowisko chrześcijańskie i kulturę chrześcijańską, wzmacniając rodzinę. Środki na organizację Festiwalu T3 pochodzą z dziesięciny przekazywanej przez członków wspólnoty. Dzięki nim mogli zorganizować też w lutym konferencję „Nieprzeciętni” poświęconą tematyce małżeńskiej, która będzie miała kontynuację w przyszłym roku.

Raz w miesiącu w czwartki w parafii Nawrócenie św. Pawła w Pyskowicach, gdzie działa wspólnota, odbywają się Wieczory Uwielbienia.

Pyskowicką wspólnotę w organizacji festiwalu wspiera Szkoła Nowej Ewangelizacji z Gliwic. Wczoraj uczestnicy mogli obejrzeć spektakl teatralny „Santo Subito” w wykonaniu Polskiego Teatru Historii z Gliwic i projekcję filmu „Ognioodporny”, ale też wysłuchać świadectw i poprosić o modlitwę osoby ze wspólnoty. Dostępna była też wystawa Open Doors.

Festiwal potrwa do soboty, wszystkie wydarzenia odbywają się na placu MOKiS w Pyskowicach (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 27).

Spotkanie rozpoczyna się o 15.00, koncert uwielbienia z modlitwą za miasto o 19.00, a dzisiejsza projekcja filmu „Odważni” o 21.00.