Ogarniamy tydzień

mf

publikacja 27.05.2019 21:00

Propozycje na ostatnie dni maja i początek czerwca. Dla dzieci zaproszenie do filharmonii, a dla dorosłych spotkania z Carverem Alanem Amesem i Damianem Dekowskim.

Ogarniamy tydzień Mira Fiutak /Foto Gość

Rozpoczął się XXX Międzynarodowy Festiwal „Dni Muzyki Organowej” w Gliwicach. Za nami koncert inauguracyjny, przed nami cały tydzień muzycznych wieczorów.

Jutro dwa spotkania. W gliwickim Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbędą się prelekcje Damiana Dekowskiego, koordynatora programu „Powrót i odnowa” – dla młodzieży oraz po południu dla rodziców, katechetów i nauczycieli.

A wieczorem w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Gliwicach (osiedle Trynek) o 18.30 spotkanie z Carverem Alanem Amesem australijskim charyzmatykiem, autorem takich książek, jak "Oczami Jezusa", "Różaniec Eucharystyczny" czy "Łagodny Duch".

W piątek w Filharmonii Zabrzańskiej niecodzienna propozycja dla najmłodszych. „Bajtel w filharmonii” to wyjątkowy koncert z okazji Dnia Dziecka. Muzyka przeplatana będzie zabawą i konkursami.

Jeszcze do 3 czerwca można zgłosić swój udział w KARBiowskiej Grze Miejskiej. W tym roku tematem jest „110 lat kościoła pw. Dobrego Pasterza w Karbiu”.

Szczegóły wydarzeń tego tygodnia na naszej stronie: gliwice.gosc.pl.