Bierzmowanie w Rusinowicach

mf

dodane 22.05.2019 22:21

W ośrodku rehabilitacyjnym w Rusinowicach do sakramentu bierzmowania przystąpiło czworo uczestników turnusu.

Bierzmowanie w Rusinowicach Sakramentu bierzmowania udzielił bp Jan Wieczorek. Marek Tomasiak

Dzisiaj w Ośrodku Rehabilitacyjnym św. Rafała Archanioła w Rusinowicach bp Jan Wieczorek udzielił sakramentu bierzmowania. Czworo kandydatów przygotowywała do tego na kolejnych turnusach s. Olga Mura AM.

Pochodzą z różnych części Polski. Aleksandra Ładyńska jest z diecezji toruńskiej, Lucyna Szary z diecezji bielsko-żywieckiej, Katarzyna Toporowska z archidiecezji częstochowskiej a Przemysław Tomasiak z diecezji tarnowskiej.

W koncelebrze Mszy św. w kaplicy św. Rafała Archanioła uczestniczył także przebywający właśnie na turnusie ks. Maciej Węglarz, ksiądz z diecezji gliwickiej, który 11 lat temu uległ wypadkowi.

Bierzmowanie w Rusinowicach   Bierzmowani z bp. Janem Wieczorkiem, księżmi, s. Olgą i swoimi bliskimi. Marek Tomasiak

W ośrodku trwa 413. turnus rehabilitacyjny. – Biskup Wieczorek nie był tylko na dwóch, z powodu choroby. Po Mszy zawsze spotyka się z każdym dzieckiem i opiekunem, rozmawia i błogosławi – mówi dyrektor ośrodka ks. Kazimierz Tomasiak.

W ubiegłym tygodniu dwóch uczestników, 11-letni i 29-letni, przystąpiło do Pierwszej Komunii św. - W swoich parafiach czasem trafiają na niezrozumienie i wtedy my prostujemy te trudne sytuacje. Z drugiej strony księża nie zawsze potrafią przygotować takie dzieci do sakramentu. My mamy w tym doświadczenie – wyjaśnia dyrektor. – Czasem przygotowanie trwa kilka lat. Na kolejnych turnusach dana osoba ma odpowiednie katechezy przystosowane do jej możliwości – dodaje.

Ośrodek istnieje od 1994 roku. W comiesięcznym turnusie może uczestniczyć 150 osób – niepełnosprawnych i ich opiekunów.