Katowice. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego do wyrobienia i odbioru na lotnisku w Pyrzowicach

Marcin Iciek /Radio eM

dodane 23.04.2019 18:32

W Pyrzowicach można wyrobić i odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego przed samym wylotem. Stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia stanęło w terminalu B lotniska Katowice Airport i będzie funkcjonować do piątku - 26 kwietnia.

Katowice. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego do wyrobienia i odbioru na lotnisku w Pyrzowicach W Pyrzowicach można wyrobić i odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego FOTO:HENRYK PRZONDZIONO/GOSC NIEDZIELNY

Stanowisko jest czynne w tym tygodniu codziennie - od godz. 9 do 14. Zaraz po otwarciu pojawili się pierwsi pasażerowie, chcący wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego:

- mówił Piotr Nowak, pełniący obowiązki dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ. Kartę będzie można wyrobić na lotnisku w Pyrzowicach do 26 kwietnia. Przypomnijmy - karta pozwala na leczenie w krajach Unii Europejskiej podczas tymczasowego pobytu - bez dodatkowych kosztów. A jak tłumaczy Piotr Adamczyk z Katowice Airport, koniec kwietnia to czas uznawany za początek sezonu czarterowego:

- informował jeden z pierwszych podróżnych, który odwiedził stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia zlokalizowane w terminalu B lotniska w Pyrzowicach.