Zwyciężyli ministranci ze Steblowa, Pniowca i Kochcic

kc

dodane 06.04.2019 22:09

W Pyskowicach rozegrano finał diecezjalnych mistrzostw LSO w piłce nożnej.

Zwyciężyli ministranci ze Steblowa, Pniowca i Kochcic Zwycięskie drużyny z burmistrzem Pyskowic Adamem Wójcikiem i biskupem Andrzejem Iwaneckim. Archiwum LSO Diecezji Gliwickiej

O mistrzostwo walczyły drużyny w trzech grupach wiekowych, które wcześniej wyłonione zostały w etapach dekanalnych i półfinałowym.

Wygrały drużyny ministrantów z parafii św. Edyty Stein w Lublińcu-Steblowie (kategoria młodsza), MB Królowej Wszechświata w Tarnowskich Górach-Pniowcu (kategoria średnia) i NSPJ w Kochcicach (kategoria starsza).

Zwycięzcy zdobyli tytuł Mistrza Diecezji na rok 2019, Puchar Księdza Biskupa i Burmistrza Pyskowic, nagrody rzeczowe i prawo udziału w Mistrzostwach Polski LSO, które odbywać się będą 1 i 2 maja w Skierniewicach.

Przyznano także nagrody indywidualne króla strzelców, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika.

Nagrody wręczali goście specjalni finału: bp Andrzej Iwanecki i Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Wyniki i i nagrody indywidualne na następnej stronie.

Zwyciężyli ministranci ze Steblowa, Pniowca i Kochcic   Drużyna najmłodszych ministrantów z parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach. Archiwum LSO Diecezji Gliwickiej

Nagrody indywidualne

    Kategoria młodsza: Igor Żuk (Boronów)

    Kategoria średnia: Adam Kozioł (Gliwice-Ostropa)

    Kategoria starsza: Błażej Strzoda (Kochcice)

    Kategoria młodsza: Piotr Chrost (Steblów)

    Kategoria średnia: Daniel Kałuża (Gliwice-Ostropa)

    Kategoria starsza: Radosław Biliński (Zbrosławice)

    Kategoria młodsza: Oktawian Stasiewicz (Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrzciciela)

    Kategoria średnia: Szymon Siwy (Pniowiec)

    Kategoria starsza: Krzysztof Larysz (Rudy)

Wyniki kategorii młodszej

    Mecz półfinałowy A: Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrz. - Gliwice-Brzezinka 0:5,

    Mecz półfinałowy B: Steblów - Boronów 2:2, dogr. 4:2

    Mecz o III miejsce: Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrz. - Boronów 1:5

    Mecz finałowy: Gliwice-Brzezinka - Steblówi 0:2

Wyniki kategorii średniej

    Mecz półfinałowy A: Sośnicowice - Gliwice-Ostropa 1:3

    Mecz półfinałowy B: Pniowiec - Wielowieś 3:0

    Mecz o III miejsce: Sośnicowice - Wielowieś 3:1

    Mecz finałowy: Gliwice-Ostropa - Pniowiec 2:2, dogr. 2:5

Wyniki kategorii starszej

    Mecz półfinałowy A: Rudy - Toszek 4:0

    Mecz półfinałowy B: Zbrosławice - Kochcice 0:5

    Mecz o III miejsce: Toszek - Zbrosławice. 2:0

    Mecz finałowy: Rudy - Kochcice 1:5