Zwyciężyli ministranci ze Steblowa, Pniowca i Kochcic

kc

publikacja 06.04.2019 22:09

W Pyskowicach rozegrano finał diecezjalnych mistrzostw LSO w piłce nożnej.

Zwyciężyli ministranci ze Steblowa, Pniowca i Kochcic Zwycięskie drużyny z burmistrzem Pyskowic Adamem Wójcikiem i biskupem Andrzejem Iwaneckim. Archiwum LSO Diecezji Gliwickiej

O mistrzostwo walczyły drużyny w trzech grupach wiekowych, które wcześniej wyłonione zostały w etapach dekanalnych i półfinałowym.

Wygrały drużyny ministrantów z parafii św. Edyty Stein w Lublińcu-Steblowie (kategoria młodsza), MB Królowej Wszechświata w Tarnowskich Górach-Pniowcu (kategoria średnia) i NSPJ w Kochcicach (kategoria starsza).

Zwycięzcy zdobyli tytuł Mistrza Diecezji na rok 2019, Puchar Księdza Biskupa i Burmistrza Pyskowic, nagrody rzeczowe i prawo udziału w Mistrzostwach Polski LSO, które odbywać się będą 1 i 2 maja w Skierniewicach.

Przyznano także nagrody indywidualne króla strzelców, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika.

Nagrody wręczali goście specjalni finału: bp Andrzej Iwanecki i Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Wyniki i i nagrody indywidualne na następnej stronie.

Zwyciężyli ministranci ze Steblowa, Pniowca i Kochcic   Drużyna najmłodszych ministrantów z parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach. Archiwum LSO Diecezji Gliwickiej