Nad Kanałem Panamskim

mf

publikacja 22.01.2019 11:53

Uczestnicy ŚDM pierwszy dzień w stolicy wykorzystali na zwiedzanie miasta. Mamy też zdjęcia z FB bp. Marka Solarczyka. Na nich - nasza grupa.

Nad Kanałem Panamskim Najliczniejsza grupa z diecezji gliwickiej, w tle panorama Panamy ŚDM Diecezja Gliwicka

Największa z trzech grup, które wyjechały do Panamy z diecezji gliwickiej, 50-osobowa pielgrzymująca z bp. Andrzejem Iwaneckim od niedzielnego popołudnia jest już w stolicy. Tutaj będą uczestniczyć w centralnych wydarzeniach ŚDM

Pierwszy dzień poświęcili na zwiedzanie miasta. Zobaczyli jego historyczną część, czyli Stare Miasto nazywane tutaj Casco Viejo.

Nad Kanałem Panamskim   Zwiedzanie stolicy Panamy ŚDM Diecezja Gliwicka Kolejną atrakcją pokazaną im przez gospodarzy był Kanał Panamski. To sztuczny kanał wodny o długości ponad 80 km łączący wody dwóch oceanów i skracający drogę pomiędzy nimi.

- Oglądaliśmy Miraflores, czyli śluzy, przez które przepływają statki z Oceanu Atlantyckiego na Ocean Spokojny. To już jest ostatni etap tego ponad 80-kilometrowego odcinka łączącego oba oceany, który składa się z licznych śluz i trzech jezior - mówi ks. Artur Pytel, koordynator ŚDM w diecezji gliwickiej, towarzyszący najliczniejszej grupie, która wyjechała z naszej diecezji.

Uczestnicy ŚDM wkroczyli w kolejny etap spotkania w Panamie - centralne wydarzenia odbywające się w stolicy. Ich zwieńczeniem będzie Eucharystia 27 stycznia pod przewodnictwem papieża Franciszka, który już jutro przylatuje do Panamy. Młodzież spotka się wtedy na specjalnie przygotowanym na ŚDM Kampusie św. Jana Pawła II na przedmieściach miasta.

Spacery ulicami Panamy zaskakują wieloma ciekawymi spotkaniami. Poniżej zdjęcia z FB bp. Marka Solarczyka z diecezji warszawsko-praskiej, który jest przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP.  A na nich znajome twarze.

Nad Kanałem Panamskim  

Nad Kanałem Panamskim  

Nad Kanałem Panamskim   Czytaj także:

Z wioski do stolicy

Pojechali do Ciricito

Kolorowa wycieczka, kolorowe tańce

Nasi już w Panamie

Mamy liczną reprezentację

Bal Panamski w Gliwicach