Księga kondolencyjna w Willi Caro

Klaudia Cwołek

publikacja 16.01.2019 21:10

"Nasza miejska społeczność łączy się w bólu..." - napisał prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Księga kondolencyjna w Willi Caro Księga kondolencyjna z portretem Pawła Adamowicza Klaudia Cwołek /Foto Gość

W Wilii Caro w Gliwicach wystawiona została księga, do której można wpisywać kondolencje po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Pierwszy wpis złożył prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz:

„Wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, głęboko wstrząsnęła gliwiczanami. Nasza miejska społeczność łączy się w bólu z Rodziną, Bliskimi, Przyjaciółmi, Współpracownikami Pana Prezydenta oraz mieszkańcami Gdańska.

Głęboko poruszeni, stoimy solidarnie przeciwko nienawiści i wzajemnej pogardzie, które są źródłem tego haniebnego ataku”.

Księga kondolencyjna w Willi Caro   Wpis Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic Klaudia Cwołek /Foto Gość Wspomnienie prezydenta Frankiewicza o Pawle Adamowiczu, z którym od lat miał okazję współpracować w ramach związków samorządowych, można przeczytać na stronie miasta Gliwice. Pisze w nim m.in.: „Osoby, które miały szczęście znać go prywatnie, wiedziały, że Paweł był ciepłym, wrażliwym, dobrym człowiekiem. Nie tylko bezgranicznie oddanym swemu miastu, ale również autentycznie wrażliwym na krzywdę innych. Taki człowiek padł ofiarą straszliwego ataku, i to podczas finału jednej z największych w Polsce akcji charytatywnych. Jego tragiczna śmierć to wielka strata nie tylko dla Gdańska, ale dla całej Polski”.

Obok zamieszczone zostało pożegnanie burmistrzów, prezydentów i radnych polskich miast.

Księga kondolencyjna w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A) dostępna będzie do piątku od 8.00 do 18.00, a w sobotę od 11.00 do 17.00.