Bp G. Kusz do artystów: Niech zawsze w was gra struna miłości

Anna Szadkowska

publikacja 14.01.2019 00:31

Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II gościło w niedzielę twórców diecezji gliwickiej na noworocznym spotkaniu.

Bp G. Kusz do artystów: Niech zawsze w was gra struna miłości Bp Gerard Kusz na spotkaniu z twórcami. W tle wystawa "Sztuka Sacrum" Anna Szadkowska

Na początek obchodzący jubileusz 20-lecia istnienia kwartet "Altravolta" zagrał utwory klasyczne i własne, płynnie przechodząc od baroku po Gershwina. Zaprezentował też premierowe wykonanie popularnego w internecie utworu pt. "Water Music".

Po radosnym koncercie obecny na spotkaniu biskup senior Gerard Kusz życzył uczestnikom siły trwania w tym, co Boże, pełne miłości i blisko człowieka.

- Czym dajecie się inspirować? Czyjego ducha jesteście? - pytał. - Inspiracja daje wiedzę o tym, co w życiu najważniejsze. Ci, który odczytują inspiracje, popychają świat. Inspiracja zawsze jest twórcza. Artysta to prorok. Przeczuwa szybciej, lepiej, więcej. To wasza wielkość i istota bycia w społeczeństwie. Pozwólcie się prowadzić Duchowi Bożemu. I niech zawsze w was gra struna miłości, ponieważ to ona stanowi rytm życia - mówił biskup.

Przy pierniczkach i tradycyjnym grzańcu goście obejrzeli wystawę szopek betlejemskich Jana Drechslera, wykonanych w technice sznurkowej, oraz ekspozycję "Sztuka Sacrum", upamiętniającą zmarłego w ubiegłym roku prof. Stanisława Słodowego.

Wystawy można oglądać w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II przy gliwickiej katedrze do 31 stycznia.