Strzelają bramki dla Domu Nadziei

Mira Fiutak Mira Fiutak

publikacja 05.01.2019 12:06

W Bytomiu trwa charytatywny turniej w piłce nożnej.

Strzelają bramki dla Domu Nadziei W turnieju uczestniczy 10 drużyn Mira Fiutak /Foto Gość

W rozgrywkach uczestniczy 10 drużyn, w tym podopieczni bytomskiego ośrodka. Noworoczny Charytatywny Turniej dla Domu Nadziei w piłce nożnej odbywa się w Hali na Skarpie w dzielnicy Bytomia - Szombierkach.

Podczas imprezy trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dom Nadziei”, która prowadzi ośrodek dla uzależnionej młodzieży. Będzie też okazja do zdobycia gadżetów sportowych, m.in. koszulek różnych klubów piłkarskich. Cały dochód zostanie przeznaczony na remont nowego budynku, który fundacja przejęła na swoją działalność i w nim będzie można prowadzić terapię dla większej liczby młodych ludzi.

Strzelają bramki dla Domu Nadziei   W czasie turnieju prowadzona jest zbiórka dla Domu Nadziei Mira Fiutak /Foto Gość Obecnie budynek jest remontowany, prace rozpoczęły się w połowie października ub. r. Pieniądze na ten cel zbierane są również poprzez akcje charytatywne.

- Staramy się nagłaśniać tę sprawę i różnymi sposobami pozyskiwać środki na ten cel - mówi Aleksandra Wilkos, fundraiser Fundacji Dom Nadziei. - Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie. Oprócz ofiarodawców pomagających nam podczas różnych akcji mamy też stałych darczyńców, którzy cały czas was wspierają. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Chętnie przyjmiemy pomoc w każdej formie, np. materiałów budowlanych, które potrzebne są przy remoncie - dodaje.

Podkreśla, że coraz częściej sami pomysłodawcy różnych wydarzeń zgłaszają się do nich. - Ten dzisiejszy turniej też jest inicjatywą tych młodych ludzi, przede wszystkim Michała Krajewskiego, który jest zaprzyjaźniony z naszą fundacją - wyjaśnia. Już dziś planują rajd rowerowy z Bytomia do Gliwic, który odbędzie się w czerwcu. I też jest to inicjatywa samych rowerzystów.

Bytomski Dom Nadziei dla uzależnionej młodzieży istnieje od 24 lat. W tym czasie podjęło w nim terapię ponad 2 tys. osób. Fundacja prowadzi też poradnię profilaktyki i leczenia uzależnień, do której każdego roku zgłasza się pół tysiąca osób. Oprócz tego podejmuje różne działania profilaktyczne, organizuje szkolenia i cykliczne konferencje naukowe.