Mamy 24 nowych szafarzy

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

publikacja 08.12.2018 13:56

Pochodzą z 15 parafii diecezji gliwickiej.

Mamy 24 nowych szafarzy Nowi szafarze podczas ustanowienia Szymon Zmarlicki /Foto Gość

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy Świętej w gliwickiej katedrze biskup Jan Kopiec ustanowił 24 nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

- Z ogromną radością witam kandydatów gotowych, by Chrystusa, najpiękniejsze i najtrwalsze dobro, zanosić ludziom tam spragnionym tego piękna i dobra - powiedział w homilii biskup.

- Potrzeba nam odnowienia, byśmy nie ustali w drodze i nie przyzwyczaili się, że można żyć obok Boga i mimo wszystko jakoś sobie to życie urządzić. Trzeba nowego impulsu, aby spostrzec, że w dużym stopniu od każdego z nas zależy to, czy będziemy dobrzy i realizowali piękne plany, by życie na tej ziemi było uporządkowane - mówił.

Nowi szafarze pochodzą z 15 parafii: św. Jadwigi w Ziemięcicach, św. Bartłomieja w Gliwicach, św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach, św. Józefa w Krupskim Młynie, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach, św. Marcina Biskupa w Tarnowskich Górach-Starych-Tarnowicach, św. Jana Nepomucena w Lisowicach, NSPJ w Herbach, Wniebowzięcia NMP w Wielowsi, św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze, św. Stanisława Kostki w Lublińcu, św. Józefa w Sadowie, św. Wojciecha w Zabrzu, Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach i Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pilchowicach.

Szafarze będą mogli udzielać Komunii Świętej w czasie Mszy oraz zanosić Ją do chorych i starszych, a także jako wiatyk osobom w bliskim niebezpieczeństwie śmierci.