Pokonują ograniczenia nie tylko na scenie

Mira Fiutak Mira Fiutak

publikacja 17.11.2018 22:13

Gala z okazji 25-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej "Tęcza" w Gliwicach.

Pokonują ograniczenia nie tylko na scenie Przedstawienie uczestników WTZ „Tęcza” Mira Fiutak /Foto Gość

Uczestnicy i pracownicy WTZ „Tęcza” prowadzonych przez Fundację „Różyczka” razem z zaproszonymi gośćmi świętowali dzisiaj 25 lat działalności. W foyer Sceny Bajka-Kina „Amok” odbył się kiermasz charytatywny, na którym sprzedawano prace wykonane przez uczestników warsztatów podczas zajęć terapeutycznych. Dochód zostanie przekazany na wymianę dachu budynku, siedziby WTZ.

Na początek na scenie pojawiła się grupa teatralna uczestników WTZ „Tęcza” z przedstawieniem „Alibaba”. Następnie zaprezentowana została historia warsztatów i uhonorowani zostali ci, którzy szczególnie wspierają ich działalność. Na finał ze spektaklem komediowym wystąpił Kinoteatr "Mumio".

Pokonują ograniczenia nie tylko na scenie   Na scenie Mumio Mira Fiutak /Foto Gość WTZ „Tęcza” w Gliwicach powstały w 1993 roku. Obecnie uczestniczy w nich 49 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które biorą udział w zajęciach 10 pracowni terapeutycznych.

Twórczość osób niepełnosprawnych będzie można podziwiać również 22 listopada podczas organizowanej przez WTZ „Tęcza” 12. edycji Gliwickich Spotkań Tęczowych. Gośćmi festiwalu, który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź”, będą m.in. grupy z Bielska Białej, Częstochowy, Zabrza, Zawiercia, Opola, Katowic i Rudy Śląskiej.