Kwesty na cmentarzach

kc

dodane 31.10.2018 20:12

Przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych na wielu cmentarzach zbierane będą pieniądze na różne cele.

Kwesty na cmentarzach Wolontariusze hospicjum na cmentarzu Centralnym w Gliwicach w zeszłym roku Klaudia Cwołek /Foto Gość

Zakrojoną na szeroką skalę kwestę na cmentarzach jak co roku organizuje Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Pozyskane z niej środki zostaną przeznaczone na rozpoczętą już rozbudowę placówki przy ul. Daszyńskiego. Kwesta będzie prowadzona od 1 do 4 listopada. W zeszłym roku zebrano ponad 167 tysięcy złotych!

Placówkę można także wesprzeć, kupując kalendarz gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego na 2019 rok, przygotowany przez Zygmunta Suchańskiego, dawnego prezesa zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach. Dochód przeznaczany jest na bieżące potrzeby.

W dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, tradycyjną kwestę „Bliźniemu Swemu” przeprowadza Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Na zabrzańskich cmentarzach pieniądze zbierać będą pracownicy, członkowie i sympatycy towarzystwa, ważne osoby życia społecznego oraz młodzież ze szkół miasta. Zebrana kwota będzie przeznaczona na pomoc dzieciom i matkom przebywającym w Ośrodku Wsparcia w Zabrzu-Rokitnicy, osobom skrajnie ubogim i bezdomnym mężczyznom.

Kwesta towarzystwa odbędzie się na cmentarzach: