NINIWA Team jedzie drogą św. Jakuba

Jan Maniura

publikacja 13.08.2018 13:47

Tym razem rowerzyści obrali sobie za cel Santiago de Compostela, a jadą w intencji młodzieży w związku z tegorocznym synodem w Rzymie. Towarzyszą im relikwie św. Stanisława Kostki.

NINIWA Team jedzie drogą św. Jakuba Czas ruszać w drogę. Rowerzyści rozpoczęli czterotygodniową wyprawę Jan Maniura

Razem z 32 uczestnikami jedzie patron młodzieży św. Stanisław Kostka. Relikwie zostały im uroczyście przekazane w niedzielę 12 lipca na Eucharystii w kościele pod jego wezwaniem w Lublińcu.

- W roku jubileuszowym 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki zabieracie ze sobą szczególnego orędownika, którego kustoszami są oblaci Maryi Niepokalanej w Lublińcu. Niech wyprasza wam potrzebne łaski i towarzyszy podczas tej pielgrzymki - mówił na rozpoczęcie Mszy o. Waldemar Janecki OMI, proboszcz oblackiej parafii w Lublińcu.

Będzie to wyjątkowa forma peregrynacji relikwii wewnątrz grupy. Po Mszy przed kościołem rowerzyści zostali pobłogosławieni i pokropieni wodą święconą przez o. Pawła Zająca OMI, prowincjała oblatów w Polsce.

NINIWA Team jedzie drogą św. Jakuba   Relikwie św. Stanisława Kostki, przekazane rowerzystom przez o. Waldemara Janeckiego OMI Jan Maniura Następnego dnia w Kokotku, na brzegu stawu Posmyk, przy wschodzie słońca, odbyła się Msza św. rozpoczynająca wyprawę. Odprawił ją biskup senior Jan Wieczorek.

W kazaniu nawiązał do minionego niedawno wspomnienia św. Dominika oraz przypadającego za kilka dni wspomnienia św. Jacka. - Oni są znakami, które wzywają nas do wyjścia w drogę. Mamy być znakami dla innych ludzi, którzy będą z nich odczytywać wskazówki. Mamy ukazywać drogę, prawdę i życie - apelował biskup.

NINIWA Team jedzie drogą św. Jakuba   Rowerzyści podczas porannej Mszy św. na rozpoczęcie wyprawy do Santiago de Compostela Jan Maniura Po Mszy św. rowerzyści, ich rodziny i kibice zjedli wspólnie śniadanie, a po nim nastąpiło błogosławieństwo rowerów oraz modlitwa w intencji młodzieży, którą rowerzyści będą odmawiać każdego dnia wyprawy. Gdy nadszedł czas, by ruszać w drogę, pożegnania z bliskimi były jak zawsze wzruszające. Ostatecznie gwizdek o. Tomasza Maniury OMI, organizatora wyprawy, oznajmił moment wyruszenia w drogę.

Tradycyjnie już ruszyła akcja "Nie jedziesz - pomódl się", polegająca na codziennej modlitwie jednej dziesiątki Różańca w intencji rowerzystów i młodzieży.

NINIWA Team wróci do Kokotka 7 września. Na ich stronie internetowej będzie można na bieżąco śledzić codzienne relacje ze zmagań rowerzystów, a dwa razy w tygodniu pojawi się relacja wideo.