Replantacja skóry głowy u 7-latki nie powiodła się

mf /rmf24.pl

dodane 18.07.2018 17:40

Dziewczynka przeszła operację na początku lipca w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Teraz lekarze spróbują innego sposobu leczenia.

Replantacja skóry głowy u 7-latki nie powiodła się Sala operacyjna Henryk Przondziono /Foto Gość

W porozumieniu z chirurgami rekonstrukcyjnymi z Instytutu Onkologii w Gliwicach, którzy przeprowadzili replantację, zdecydowano, że teraz 7-latka będzie leczona w inny sposób.

Według nieoficjalnych informacji, lekarze zamierzają wykorzystać sztuczną skórę i autoprzeszczep z materiału pobranego od pacjentki.

Zabieg replantacji został przeprowadzony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie pacjentkę przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w niecałą godzinę po wypadku. Długie włosy dziewczynki wkręciły się w podnośnik hydrauliczny, który zrywał je wraz ze skórą.

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach poprosili o pomoc specjalizujących się w zabiegach rekonstrukcyjnych chirurgów z Instytutu Onkologii w Gliwicach - prof. Adama Maciejewskiego i dr. hab. Łukasza Krakowczyka. Niestety, przeszczep nie przyjął się.

Leczenie będzie kontynuowane. Dziewczynka nadal przebywa w szpitalu, a jej stan jest stabilny.