Uwierz w tę miłość

Mira Fiutak Mira Fiutak

publikacja 06.07.2018 23:04

Z uczestnikami festiwalu w Kokotku spotkał się bp Andrzej Iwanecki.

Uwierz w tę miłość Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Iwanecki Mira Fiutak /Foto Gość

W piątym dniu Festiwalu Życia bp Iwanecki przewodniczył wieczornej Eucharystii. Tematem przewodnim całego tego dnia była pokuta.

W homilii skupił się na dwóch kwestiach - uwierzeniu w przebaczającą miłość Jezusa i przebaczaniu innym. Zachęcał do regularnego korzystania z sakramentu pokuty. - Całkiem niedawno byłem u spowiedzi świętej - zaczął biskup. - Kiedy idę do spowiedzi, to idę do Pana Jezusa i mówię Mu o moich porażkach, upadkach, słabościach... I zawsze odchodzę umocniony, z nowym zapałem. Bo spowiedź święta jest darem. I przez te nasze upadki i powstania też idziemy do Pana Boga.

Zachęcał do wpatrywania się w krzyż, do pozwolenia Jezusowi zabrać się na Golgotę. - On tam na krzyżu oddał życie. Uwierz w tę miłość. To jest największy jej znak, nie ma większej miłości. To miłość bezwarunkowa i bez granic. Z tej kontemplacji krzyża płynie do nas właśnie to wezwanie: uwierz w tę miłość. Często jest tak, że sami oceniamy siebie surowo. Ale nie można bardziej ufać sobie niż Bogu, myśleć: „Ja bym sobie nie przebaczył”. Uwierz w miłość przebaczającą. Przyjmij to za prawdę i przyjmij sakrament spowiedzi świętej - prosił bp Iwanecki.

Uwierz w tę miłość   Podziękowania oklaskami dla generała oblatów o. Louisa Lougena OMI Mira Fiutak /Foto Gość Mówiąc o przebaczeniu drugiemu człowiekowi, przypomniał bardzo często wypowiadane słowa Modlitwy Pańskiej: „Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. - Ale czy rozumiemy, co mówimy? Mamy przebaczać, bo Bóg pierwszy nam przebaczył. Przebaczam, bo mnie zostało przebaczone. Chodzi też o to, żeby nie zatrzymywać w sobie tej negatywnej wiedzy o drugim człowieku, nie roztrząsać tego, nie dzielić włosa na czworo. Jeśli z takim nastawieniem będę szedł przez życie, będę szczęśliwym człowiekiem i będę tym zarażał innych. Ale źródło jest u Pana Boga - dodał.

Na zakończenie modlitwy do młodzieży zwrócił się jeszcze generał oblatów o. Louis Lougen OMI, który te dni spędza razem z nimi na festiwalu. - Rozmawiałem tu z wieloma młodymi ludźmi silnymi wiarą. Macie wielką pracę przed sobą. Jak Jozue macie być liderami i walczyć dla królestwa Bożego w naszym świecie - powiedział. I dodał: - Jesteście piękni, Kościół Boga jest piękny i wy nim jesteście.

Późnym wieczorem rozpoczęło się nabożeństwo przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, dopełnienie całego dnia poświęconego pokucie. Był to też czas na spowiedź. Będzie także na to czas jutro w drodze, podczas pielgrzymki do Lublińca na obchody 10. rocznicy ustanowienia św. Edyty Stein patronką miasta.