Za miasto

Szymon Zmarlicki

|

Gość Gliwicki 23/2018

publikacja 07.06.2018 00:00

Zakochani, Kadosz, Teatr Pantominy Gratia i… „Gratia do 150 cm” – między innymi to oni wystąpili w Boże Ciało.

Kadosz Uwielbienie  z chórem na koncercie „Jego Moc”. Kadosz Uwielbienie z chórem na koncercie „Jego Moc”.
Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Uwielbieniowy koncert „Jego Moc” odbył się już po raz trzeci. Na widowni pojawiło się wielu mieszkańców, a przed sceną najlepiej bawiła się pokaźna gromadka dzieci. Te ostatnie miały okazję pokazać się także na scenie. Kiedy widzowie oczekiwali, aż pojawi się Teatr Pantomimy Gratia, najpierw wybiegła... „Gratia do 150 cm”, jak nazwał ją prowadzący, czyli dziecięcy zespół pantomimy przygotowywany przez starszych artystów. Dzieci do utworu pt. „Mary, did you know” („Mario, czy już wiesz”) ekspresyjnie przedstawiły historię Jezusa widzianą oczyma Maryi. Zaraz po małych wykonawcach pantomimę ewangelizacyjną zaprezentowali starsi tancerze. W ich wykonaniu publiczność również zobaczyła historię Jezusa, lecz bardziej osadzoną w chronologii Pisma Świętego.

Były sceny m.in. narodzin w stajence, rozmnożenia chleba, ostatniej wieczerzy, zdrady Judasza, pokonania szatana i wyjścia z grobu. Podczas koncertu wystąpili również uczestnicy konkursu „Muzykujące rodziny” oraz podopieczni świetlicy Anioła Stróża działającej przy tarnogórskim Konwikcie, a na koniec – kilkudziesięcioosobowy zespół Kadosz Uwielbienie.

Pomiędzy występami kilka osób dawało świadectwa swojego nawrócenia. Była też modlitwa za miasto i jego mieszkańców, władze i duszpasterzy. W trakcie wydarzenia na rynku działał „namiot miłosierdzia”, do którego każdy mógł przyjść i poprosić o rozmowę, modlitwę, spowiedź.