Rozpoczyna się święto rodziny

mf

publikacja 18.05.2018 13:45

Dużo różnych propozycji przygotowanych zostało w ramach XI Metropolitalnego Święta Rodziny, które potrwa prawie miesiąc.

Rozpoczyna się święto rodziny Logo Metropolitalnego Święta Rodziny Roman Koszowski /Foto Gość

W tym roku będziemy świętować pod hasłem „Rodzina – radość miłości”. MŚR zainauguruje 19 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu koncert „Moja historia” w wykonaniu Piotra Rubika z zespołem.

W niedzielę 20 maja o 12.30 Mszy św. w intencji rodzin w gliwickiej katedrze będzie przewodniczył bp Jan Kopiec. Natomiast 1 czerwca o 18.00 w kaplicy św. Barbary w zabrzańskiej Kopalni Guido odbędzie się spotkanie pt. „Budować pokój w rodzinie” – o 18.00 Msza św., a po niej koncert „Kapeli Dobrej Woli”.

W programie MŚR znalazło się spotkanie „Odkrywamy śląską rodzinę”, które odbędzie się 20 maja w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. A także cykliczne spotkanie „Przy śląskim stole”. Tegoroczna debata, 22 maja o 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych, została zatytułowana „We familii nojważniyjsze jest kochanie”, a wprowadzi do niej ks. prałat Józef Kusche, emerytowany wieloletni proboszcz zabrzańskiej parafii św. Anny. Natomiast 24 maja w domu parafialnym przy kościele św. Anny w Zabrzu odbędzie siś konferencja „Zabrzanie razem dla rodziny - Rodzina Radość Miłości”. Będzie to okazja do spotkania przedstawicieli różnych grup, stowarzyszeń i instytucji działających w mieście na rzecz rodziny.

Są też propozycje sportowe. Takie jak np. I Sośnicowicki Bieg Charytatywny dla dorosłych i dzieci, który odbędzie się 26 maja (szczegóły na www.biegamyzsercem.pl) czy VIII Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota 2 czerwca w Pilchowicach (szczegóły na www.pilchowice.pl). Natomiast w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu 26 maja rodziny będą mogły wziąć udział w spotkaniu popularyzującym różne formy spędzania wolnego czasu.

Na finał 3 czerwca o 17.00 w Katowicach zaplanowany został koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Cameraty Silesia z wokalistami (sala koncertowa - Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śl. 2). W programie utwory z repertuaru Elvisa Presleya i największe polskie przeboje lat 50.

Szczegółowy program imprez znaleźć można na: www.swieto-rodziny.pl