Ponad pół tysiąca uczestników na scenie

Mira Fiutak Mira Fiutak

publikacja 09.01.2018 20:12

Aż 92 aniołki, 37 pastuszków i prawie 30 królów pojawiło się na scenie w ciągu kilku dni przeglądu.

Ponad pół tysiąca uczestników na scenie Podczas gali wystąpiła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miasteczku Śląskim Mira Fiutak /Foto Gość

W Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach odbyła się dzisiaj gala, podczas której najlepsi odebrali nagrody - 24 grupowe i aż 53 indywidualnych.

XVIII Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych trwał od 11 do 15 grudnia, na scenie pojawiło się ponad pół tysiąca uczestników. Były jasełka, inscenizacje taneczno-muzyczne, tradycyjne i nowatorskie przedstawienia. Wiele scenariuszy napisali sami opiekunowie grup.

- Życzę wam uśmiechu dziecka, bo ono uśmiecha się szczerze i czeka na uśmiech innych - powiedział podczas gali bp Gerard Kusz, który razem z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem i starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem patronuje przeglądowi. - Życzę, żebyście ten uśmiech dziecka zachowali na całe życie. Na Śląsku dobrze życząc, mówimy „Szczęść Boże”, bo największym naszym szczęściem jest to, co daje nam Bóg - dodał.

Ponad pół tysiąca uczestników na scenie   Nagrody wręczali bp Gerard Kusz i Magdalena Budny, sekretarz Powiatu Gliwickiego Mira Fiutak /Foto Gość Od 13 lat organizatorką przeglądu jest Aleksandra Maliszewska. - Dziękuję wszystkim, którzy przyjechali do nas przez tych kilka dni w grudniu. Jury przeżyło wiele emocji, przede wszystkim wzruszeń. Wiemy, że jest to ogromny trud, więc dziękuję za czas poświęcony na przygotowania, za emocje na scenie, za to, co się udało i za zapomniane kwestie dialogowe - mówiła podczas gali

Najlepsze w swoich kategoriach w tegorocznym przeglądzie były grupy z Przedszkola Miejskiego nr 22 w Gliwicach, ZSP Szkoły Podstawowej nr 2 w Miasteczku Śląskim, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 18 w Gliwicach (klasa IVb), V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach i Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach. Wyniki przeglądu TUTAJ.