Mate.O z muzyką polskiego dziedzictwa

Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

dodane 11.11.2017 17:44

"Pieśni naszych ojców" zabrzmiały w Starych Tarnowicach dla uczczenia Święta Niepodległości.

Mate.O z muzyką polskiego dziedzictwa Koncert Mate.O w kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Występ chrześcijańskiego zespołu Mate.O zgromadził w kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach sporą publiczność, która w ten sposób zdecydowała się uczcić Święto Niepodległości.

W nowoczesnych aranżacjach zabrzmiały tradycyjne polskie pieści z dawnych wieków, m.in. "Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary" czy "Ciebie Boga wysławiamy", które melodią i tekstem całkowicie różni się od śląskiego "Te Deum", co zauważył lider zespołu, widząc zdziwienie słuchaczy.

Koncert pt. "Pieśni naszych ojców", który odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków tarnogórskiego Urzędu Miasta, był głównym wydarzeniem Dni Dziedzictwa organizowanych przez działające przy parafii Stowarzyszenie Dziedzictwo. Wcześniej w zabytkowym kościele św. Marcina prowadzony był cykl wykładów historycznych i koncertów.

Z kolei w niedzielę 12 listopada w godz. 10.00-13.30 z okazji odpustu parafialnego w salkach przy kościele odbędzie się "Gościna u św. Marcina", czyli kiermasz ciast i pamiątek, a o 15.30 - okazja do zwiedzania zabytkowej świątyni z przewodnikiem.


Zobacz fotorelację z koncertu w GALERII ZDJĘĆ.