Żeby umacniała się nasza wiara

kr

publikacja 16.10.2017 23:22

Pokazy filmów, warsztaty biblijne i gra terenowa - pomysł na święto parafii.

Żeby umacniała się nasza wiara Na dwa dni organizatorzy przygotowali różne atrakcje Krzysztof Leja

Parafia św. Anny w Gliwicach-Łabędach w ostatni weekend świętowała 27. rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. W sobotę młodzież uczestniczyła w grze terenowej i rozgrywkach tenisa stołowego. Swoją obecność zaznaczyli także harcerze, którzy doskonalili umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Parafianie i ci, do których dotarło zaproszenie, uczestniczyli w dwóch emisjach filmu „October Baby”. Obraz ten miał uwrażliwić na - konieczną dla ucznia Chrystusa - troskę o każde życie ludzkie, także to nienarodzone.

W niedzielę 15 października uroczystej Sumie przewodniczył i kazanie wygłosił misjonarz o. Jan Kaczmarek CM. Odbyły się także warsztaty biblijne dla najmłodszych, familiada, kiermasz rękodzieła religijnego oraz książek. Konferencję nt. zagrożeń duchowych wygłosił egzorcysta ks. Janusz Czenczek, który odpowiadał także na pytania zadawane przez ludzi licznie zgromadzonych w kościele.

Żeby umacniała się nasza wiara   Na placu przy kościele nauka udzielania pierwszej pomocy Krzysztof Leja Ten obfity w różne wydarzenia dzień zakończył pokaz filmu „Teraz i w godzinę śmierci”, polskiego dokumentu o mocy i sile modlitwy różańcowej, przygotowanego z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich.

- Dziękowaliśmy Bogu za dar kościoła, w którym możemy składać Ofiarę Eucharystyczną, modlić się i budować jedność wspólnoty parafialnej - zauważa ks. Rafał Grunert. - Poprzez wydarzenia towarzyszące rocznicy poświęcenia naszego kościoła zaprosiliśmy parafian oraz tych, którzy należą do wspólnot parafialnych z nami sąsiadujących, do dzielenia się wiarą i radością z faktu bycia uczniami Chrystusa. Mamy nadzieję, że te wydarzenia będą umacniać wiarę wśród nas i prowadzić do jeszcze większego zaangażowania w głoszenie Dobrej Nowiny – podkreśla.

W ciągu obu dni uczestnicy spotkań mogli również lepiej zapoznać się z działalnością wspólnot istniejących w parafii.