Alex pojedzie do Mediolanu

sz /inf. prasowa

publikacja 20.09.2017 12:29

Uczeń gliwickiego liceum zakwalifikował się do europejskiego finału konkursu "The Muser Battle".

Alex pojedzie do Mediolanu Alex Pulda, laureat ogólnopolskiego konkursu muzycznego, powalczy z finałach europejskich Materiały prasowe

Alex Pulda, uczeń drugiej klasy liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach, wygrał krajowy etap konkursu "The Muser Battle" w kategorii piosenki.

Polskie finały, również w kategoriach wideo i tanecznej, odbywały się w Krakowie. Tam zaprezentował utwór "1944" Jamala, zwycięską piosenkę w konkursie Eurowizji w 2016 roku.

Dzięki wygranej Alex pojedzie do Mediolanu na drugi etap konkursu. Tam powalczy o wyjazd do Los Angeles z pozostałymi uczestnikami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji i Holandii.

Alex jest uczniem klasy o profilu matematycznym. Równolegle uczy się w szkole muzycznej II stopnia. Gra na fortepianie, kontrabasie i gitarze. Muzyczne pasje zawdzięcza, jak sam podkreśla, babci, która zaprowadziła go po raz pierwszy do młodzieżowego domu kultury, a później do szkoły muzycznej.

Laureat ma już na swoim koncie inne sukcesy sukcesy - był półfinalistą 8. edycji programu "Mam talent", występował też w serialu telewizyjnym "Szkoła". W wolnym czasie lubi pływać i czytać książki, jednak ma go niewiele.

Od dziesięciu lat każdy jego dzień jest wypełniony zajęciami od 8.00 do 21.00, a w weekendy są jeszcze castingi i występy. Swoją przyszłość Alex wiąże ze studiami aktorskimi i szkołą baletowo-wokalną, ale nie wyklucza także studiowania na politechnice. Choć - jak przyznaje - na razie wygrywa muzyka.