Pomóc sąsiadowi z kościelnej ławki

Ewa Mielcarek

publikacja 06.09.2017 13:07

Cel jest taki - najpierw poznać, zapytać, co potrzebne, a potem konkretnie pomóc. Festyn parafialny u redemptorystów w Gliwicach już w najbliższą niedzielę.

Pomóc sąsiadowi z kościelnej ławki

Festyn odbędzie się 10 września (od 15.00 do 21.00) na terenie dawnego Gimnazjum nr 3, ul. Jasnogórska 15 (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, u redemptorystów).

Pierwszy festyn to idea parafian. Geneza jest dosyć prosta - chodzi o powrót do organizowania festynów parafialnych, jakie odbywały się kilka lat temu. Pomysł narodził się wśród młodzieży, a z pomocną dłonią przyszli o. Stanisław oraz o. Tomasz. I właśnie o pomocną dłoń tutaj chodzi.

Festyn odbywać się będzie pod hasłem: "Niesiemy pomoc na chwałę Bożą". Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym spotkali się członkowie różnych grup parafialnych: zespołu młodzieżowego, rady parafialnej, Domowego Kościoła. W tym gronie ustalono cel: pomoc rodzinom, które organizatorzy znają i kojarzą z niedzielnych Mszy św. Rozmawiają z nimi, dopytują o najpotrzebniejsze dla nich rzeczy. Za zebrane pieniądze ufundowane zostaną tym osobom rzeczy na jesień i zimę.

Impreza rozpocznie się od występu tanecznego grupy ze szkoły tańca "Let’s Dance". Potem kolejno na scenie będą pojawiali się członkowie różnych grup parafialnych, aby zaprezentować swoje programy artystyczne: będzie dużo plastyki, muzyki, tańca oraz gry aktorskiej. W czasie festynu przewidziane są także rozgrywki sportowe, mecze i zabawy rodzinne.

Jakie atrakcje mają przyciągnąć uczestników? Przede wszystkim energia i radość, którą będzie można dostrzec na scenie, smaczne przekąski, ciasta, napoje, kiełbaski, pokazy chemiczne i iluzjonistyczne, kącik plastyczny przygotowany przez kółko artystyczne "Akwarelka".

Punktem kulminacyjnym będzie koncert uwielbieniowy, który poprowadzi zespół Kadosz.

Jedną z najważniejszych inicjatyw w czasie festynu będzie loteria fantowa zorganizowana z pomocą parafian, którzy przynieśli wiele darów i rzeczy, które będzie można wylosować za wybraną kwotę za los. Każdy los wygrywa, a gest dobroci objawi się w postaci konkretnych rzeczy, które oddamy potrzebującym.