Pierwszy dzień za nimi

Klaudia Cwołek

publikacja 17.08.2017 21:05

Nabożeństwem w kościele w Tworogu zakończył się pierwszy dzień Pieszej Gliwickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Pierwszy dzień za nimi Grupa pomarańczowa z Kuźni Raciborskiej wszędzie rzuca się w oczy Anna Brand

– Dzisiejszy dzień przeszedł spokojnie, pogoda dopisała. Nie było żadnej medycznej akcji, ale dużo „asfaltówek” – mówi ks. Artur Pytel, kierownik trasy. – Kierowcy po drodze byli życzliwi, a grupy zdyscyplinowanie. Pielgrzymi godnie znoszą przeciwności. Prosimy o modlitwę o dobrą pogodę, bo na sobotę zapowiadane są deszcze.

Z Gliwic pielgrzymi mieli do przejścia 36 km. Po drodze były cztery postoje – w Żernikach, Kamieńcu (na obiad), Księżym Lesie i Połomi.

Oprócz głównego nurtu pielgrzymki z Gliwic również dziś z Tarnowskich Gór do Tworoga wyszła grupa czarna, a z Toszka – grupa 1 fioletowa. Dla pomarańczowej z Kuźni Raciborskiej był to drugi dzień pielgrzymowania (z noclegiem w Gliwicach). Jutro do wszystkich w Boronowie dołączy grupa szara z Lublińca.

Przed wyjściem z Tworoga jutro rano, o 8.00, w kościele parafialnym sprawowana będzie Msza św., na którą przyjedzie bp Gerard Kusz. Z Tworoga do Boronowa – miejsca następnego i ostatniego noclegu przed Jasną Górą –  jest do przejścia 26 km.

Czytaj także:

Zobacz: