Polska ma stać się domem

SZ

publikacja 19.11.2016 13:32

- Stąd młodzi ludzie zawieźli na cały świat iskrę miłosierdzia - mówił na spotkaniu z grupami misyjnymi ks. Maciej Górka.

Polska ma stać się domem Ks. Maciej Górka namawiał do duchowej odnowy w Polsce i na świecie Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Spotkanie dla wszystkich rejonów rozpoczęło się Mszą Świętą w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy. Eucharystię odprawił ks. Maciej Górka, odpowiedzialny za grupy misyjne w diecezji gliwickiej.

W homilii zauważył, że nie przez przypadek Światowe Dni Młodzieży odbywały się w roku jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski, "skąd iskra miłosierdzia rozbiegła się na cały świat".

- Młodzi ludzie zawieźli do swoich ojczyzn tę iskrę i wieść, że jest takie miejsce na świecie, wybrane przez Pana, które stanie się domem dla wszystkich - mówił w homilii. - Jubileusz to uwieńczenie, spięcie klamrą tego wszystkiego, co było do tej pory, ale też początek czegoś nowego - dodał.

Nawiązał też do Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. - Żyjemy w naprawdę niesamowitych czasach. Z tym wiąże się nasza nadzieja i przyszłość, bo wszystko stanie się nowe - zaznaczył ks. Górka.

Już w kazaniu zapowiedział temat spotkania z grupami misyjnymi, które odbyło się później w salkach parafialnych. - Niebawem rusza nasz pierwszy synod diecezjalny, została powołana komisja misyjna. Właśnie w ten sposób wchodzimy w to "nowe", by ono odzwierciedliło się również w misyjnych działaniach i animacji w naszej diecezji - wyjaśnił.

- Pozwólmy, by Chrystus porządkował nas, nasze życie, domy, rodziny, relacje i Kościół, bo Polska ma stać się domem dla wszystkich krajów - zachęcał.

Na zakończenie Mszy kapłan odczytał Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po błogosławieństwie wierni mieli okazję do ucałowania relikwii św. Tereski, patronki misji.

Polska ma stać się domem   Po Mszy wierni podchodzili do ołtarza, by ucałować relikwie św. Tereski, patronki misji Szymon Zmarlicki /Foto Gość