Śpiew o przyjściu Pana

SZ

publikacja 17.11.2016 00:05

Rusza kolejna edycja największego w kraju przeglądu kolędowego. Eliminacje zaczynają się już od początku grudnia.

Śpiew o przyjściu Pana Występ chóru męskiego z parafii św. Józefa w Zabrzu podczas eliminacji w Tarnowskich Górach w ubiegłym roku Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Muzycy z całej Polski, a nawet z Ukrainy i Białorusi, mogą wystartować w 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, największego tego typu przeglądu w kraju.

Konkurs skierowany jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia) - solistów i  duetów, a także chórów, scholi parafialnych, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz grup ludowych w różnych kategoriach wiekowych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada. Zwycięzcy z 36 ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy połączony z ogłoszeniem laureatów i wręczeniem nagród, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Transmisja z wydarzenia prowadzona będzie na żywo w internecie.

Na terenie diecezji gliwickiej przesłuchania zostały zaplanowane 15 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach.

Zainteresowani mogą udział w eliminacjach również w okolicznych miastach - w Będzinie (14.12), Bielsku-Białej (15.12), Częstochowie (14-15.12), Dąbrowie Górniczej (12.12), Katowicach (14.12), Raciborzu (15.12), Rybniku (9.12).

Więcej szczegółów i możliwość rejestracji na stronie festiwalu.