Omylni - nieomylni

kc

publikacja 12.11.2016 10:47

Fundacja "Dom Nadziei" organizuje konferencję naukową o roli autorytetu w wychowaniu.

Omylni - nieomylni Kto jest autorytetem dla młodzieży? Jakub Szymczuk /Foto Gość

Spotkanie pt. "Omylni – nieomylni – Rola autorytetu w wychowaniu" odbędzie się 25 listopada od 9.30 do 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Jest ono organizowane dla wszystkich zainteresowanych tematyką pomocy młodzieży w rozwoju.

"Obecnie coraz bardziej gubi nam się pojęcie autorytetu, lidera w wychowaniu młodzieży. Na konferencji chcemy się skupić na tym, jakimi wzorcami kierują się współcześnie młodzi ludzie, do czego zmierzają w swoich poszukiwaniach i jak możemy im pomóc odnaleźć właściwe wzorce. Jak stawać się dla nich kimś bardziej ważnym. Co nas zbliża do roli autorytetu, a co oddala" – zapowiadają organizatorzy.

Prelegentami konferencji będą: Anna Reuter ("Czym jest autorytet dla młodych?"), dr Marek Wójtowicz ("Powszechność błędów w wychowaniu"), prof. dr hab. Katarzyna Schier ("Straumatyzowani czy ocaleni? – konsekwencje odwrócenia ról w rodzinie dla funkcjonowania dzieci i młodzieży") i Aldona Kopczyńska ("Wyloguj się i rób to, co kochasz – o kampanii profilaktycznej organizowanej w Bytomiu"). Program oraz zapisy na stronie fundacji: domnadziei.pl/konferencja.html.